Lenny Kravitz Design | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Lenny Kravitz Design

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Grywa w filmach, ma na koncie dziesięć płyt  i cztery statuetki Grammy. I nie tylko... Lenny Kravitz projektuje też nie mniej wzięte wnętrza!


 

Tekst: Karolina Karbownik

 

Styl, w jakim się ubiera, jest komentowany na łamach czasopism poświęconych modzie. Ale tak samo często, jak w oryginalnych stylizacjach, muzyka można zobaczyć w kasku ochronnym w typowo remontowej scenerii. Dogląda każdego etapu swojej pracy. Jego firma, Kravitz Design, nie jest jedynie pracownią projektową, ale przede wszystkim lifestyle’ową. Kieruje się mottem: „projektujemy inspirujące miejsca, by ich użytkownicy stawali się bardziej kreatywni”. Sam Lenny dodaje w wywiadach: „Najważniejsza jest wygoda. A potem możesz zająć się estetyką w taki sposób, jaki tylko chcesz”. Jego firma mieści się w nowojorskiej, żyjącej dobrym wzornictwem, dzielnicy Soho. Zatrudnionych jest w niej dziewięć osób specjalizujących się w projektowaniu wnętrz rezydencji i obiektów użyteczności publicznej, a także w tworzeniu produktów do wykończenia i wyposażenia wnętrz: mebli, tapet, żyrandoli i innych.

 

Wśród zrealizowanych przez Kravitz Design projektów są m.in. prywatne apartamenty Bisha Hotel & Residences w Toronto, lobby i wspólne przestrzenie w luksusowym Paramount Bay w Miami, The Florida Room w Delano Hotel w Miami, ośrodek Baha Mar na Bahamach czy studio, w którym swoje show prowadzi The Queen Latifah. Oprócz tego, Kravitz Design zdobyła zaufanie wielu osób prywatnych, które powierzyły firmie wykończenie swoich rezydencji od Paryża po Los Angeles.

 

W październiku 2015 roku premierę miała kolekcja CB2 x Kravitz Design, której bohaterami były stylizowane na tętniące muzyką lata 70. XX wieku meble i artykuły dekoracyjne (stoły, krzesła, lampy, poduszki, dywany i inne). Nazwisko zobowiązuje – do produkcji elementów linii CB2 x Kravitz Design wykorzystano materiały najwyższej jakości, m.in. skórę, drewno i metal. Niezwykle elegancja kolekcja utrzymana była w naturalnych, przygaszonych kolorach wzbogaconych o metaliczne zdobienia, niepowtarzalne kształty i zygzakowate wzory. W poprzednich latach pracownia zrealizowała wiele docenionych projektów, jak m.in. kolekcję płytek ceramicznych z Lea Ceramiche, kryształowy żyrandol dla Swarovskiego czy linię tapet Tropicalismo, bogatą w motywy dżungli, kipiącą od mocnych i kontrastowych kolorów.

 

Nie ma wątpliwości co do tego, że Lenny Kravitz wypracował swój własny styl i wciąż go rozwija. Jest artystą chłonnym i niezwykle kreatywnym. Lubi motywy zwierzęce, łączenie klasyki z modernizmem (do historii przeszedł jego fortepian z przeźroczystą klapą oraz złoty fotel w kształcie ogromnej dłoni, której palce tworzyły oparcie). Nie boi się kontrastów. Doskonale odnajduje się tworząc jasne, przejrzyste i lekkie wnętrza, jak i te ciemne, wręcz mroczne i ciężkie. Z powodzeniem wykorzystuje w pracy drewno, szkło, materiały przezroczyste i o różnej fakturze (kto by nie chciał wtulić się w futrzastą poduchę?). Idealnie wyczuwa światło, które traktuje jak element wnętrza.

 

Artystyczna wrażliwość Kravitza potrafi poprowadzić go od elegancji po totalny odjazd i czarującą zmysłowość. Muzyk dokłada wszelkich starań, by nawet najmniejsze pudełko chowające się gdzieś w kącie, pasowało do całości wystroju wnętrza. Jest perfekcjonistą w każdym calu. To kwestia nie tylko talentu, ale i doświadczenia. Lenny Kravitz wcześnie opuścił dom rodzinny – miał zaledwie 15 lat, ani grosza przy duszy. Zabrał ze sobą jednak masę wspomnień z pełnych przepychu domów bogatych muzyków, w których środowisku żył od zawsze. I wiedział też, jak zorganizować świat, by czerpać z niego to, co ma do zaoferowania. Początkowo mieszkał w samochodzie, później wynajmował różne lokale, które samodzielnie doprowadzał do pożądanego stanu. Od zawsze lubił komfort i doceniał estetykę. Lubił bawić się kreowaniem wystroju. Wraz z rosnącym sukcesem mógł sobie pozwolić na coraz atrakcyjniejsze lokale mieszkalne. Urządzał je samodzielnie, pogłębiając jednocześnie swoją wiedzę na temat aranżacji i wystroju wnętrz. Z czasem pasja zaowocowała poważniejszymi projektami, które stały się fundamentem do powstania Kravitz Design Inc. w 2003 roku. Założyciel firmy wie, że świat wciąż się kręci, a wraz z każdym ruchem przynosi nowe inspiracje, nowe pomysły i nowe odkrycia. Oprócz talentu, trzeba mieć oczy szeroko otwarte.

Czas generowania strony: -1695792448,25s