Łaźnie Gellerta | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Łaźnie Gellerta

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Położone pod wzgórzem zamkowym, secesyjne łaźnie Gellerta to jeden z symboli Budapesztu.


 

Tekst: Marcin Poboży

 

Otwarty w 1918 roku przy Gellert Hotel kompleks jest najbardziej znanym tego typu obiektem w mieście. Piękna secesyjna architektura budynku tworzy niepowtarzalną atmosferę. Od momentu powstania łaźnie cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. W latach 30-tych XX wieku baseny z leczniczymi wodami czynne były nawet w nocy.

 

Współcześnie to jeden z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych kompleksów basenowo - leczniczych w Budapeszcie, odwiedzany przez gwiazdy kultury i polityków. Do dyspozycji gości dostępnych jest 8 basenów wewnątrz oraz dwa na wolnym powietrzu (tylko latem). Temperatura wody w zależności od basenu wynosi od 19 do 38 stopni. Oprócz tego można skorzystać w sauny parowej oraz całej gamy zabiegów medycznych i relaksacyjnych.

 

Niesamowite wnętrza łaźni Gellerta sprawiają, że są one miejscem pokazów mody, wystaw sztuki, koncertów, a nawet festiwalu wina. Obiekt jest też często wynajmowany na potrzeby filmowe. Powstała w nim m.in. jedna ze scen do kultowej, polskiej komedii „C.K. Dezerterzy”.

 

Więcej informacji: www.gellertbath.com

 

Fot. Gellert Bath, Thaler, Tamas

Czas generowania strony: -1695795800,46s