Laminam Star Maker | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Laminam Star Maker

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Płyta Laminam Star Maker została wyróżniona tytułem "Best of The Best" w tegorocznym konkursie Red Dot Award: Product Design 2016. 


Autorem projektu Star Maker jest polski designer Mac Stopa.


Nagrodzony produkt powstał we współpracy z Laminam Poland – wyłącznym dystrybutorem spieków kwarcowych Laminam na Europę Środkową w tym Polskę. Pierwszym budynkiem, w jakim zastosowano płyty Laminam Star Maker, jest nowoczesny kompleks biurowy Warsaw Spire.


OSCARY DESIGNU
Red Dot Design Award to największy i najsłynniejszy światowy konkurs wzornictwa przemysłowego, nazywany Oscarami Designu. Najwyższe wyróżnienie – „Red Dot: Best of the Best” - przyznawane jest za przełomowe wzornictwo produktu. W 2016 roku zdobyło je jedynie 1,5% z ok. 5200 zgłoszeń nadesłanych przez producentów i projektantów z 57 krajów. W tym wąskim i szalenie prestiżowym gronie „najlepszych z najlepszych” w kategorii Red Dot Award: Product Design 2016 znalazł się polski projekt płyty ze spieków kwarcowych - Laminam Star Maker. To najnowszy projekt polskiego designera Maca Stopy, który specjalnie dla marki Laminam stworzył autorski wzór płyt o futurystycznym i minimalistycznym charakterze. W Polsce nagrodzony produkt będzie dostępny w sieci salonów Dekorian, która jest jego wyłącznym detalicznym dystrybutorem na naszym rynku.


UKŁADANKA 3D
Laminam Star Maker jest trójwymiarową układanką pięciokątnych gwiazd, które wpisane są w większe, sześciokątne cieniowanie. Zaawansowana geometria wzoru cieniowania powoduje możliwość uzyskania wielu wzorów ułożenia tych płyt poprzez odpowiednie ich obracanie co 90 stopni i zestawianie z płytami sąsiednimi. Mozaika drobnych elementów o zorganizowanej strukturze stanowi doskonałe tło dla nowoczesnej aranżacji przestrzeni zarówno komercyjnej, jak i mieszkalnej.


UNIWERSALNE TWORZYWO
Materiałem, który pozwolił projektantowi na stworzenie wzoru Star Maker, są spieki kwarcowe Laminam. Płyty ze spieków to kompozycja naturalnych składników, w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Granulat z powyższych surowców zostaje najpierw sprasowany. Następnie stosowana jest innowacyjna technologia spiekania granulatu, który wypalany jest w temperaturze 1220 stopni. Dzięki tej metodzie powstają wielkoformatowe płyty, które są idealnie płaskie i mogą być docinane na konkretny wymiar z bardzo dużą dokładnością. Jest to materiał bardzo wytrzymały, odporny na zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV.


POLSKA PREMIERA
Za promocję i sprzedaż płyty Star Maker by Mac Stopa zarówno w Polsce, jak i na wszystkich rynkach zagranicznych odpowiada Laminam Poland. W najbliższym czasie w Warszawie otwarty zostanie showroom firmy, w którym płyta Star Maker będzie prezentowana w ramach nowoczesnej ekspozycji. W sprzedaży detalicznej produkt będzie dostępny w sieci salonów Dekorian.