Kwiaty i Miut | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Kwiaty i Miut

Więcej niż kwiaciarnia.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Na poznańskiej mapie miejsc wartych odwiedzenia od czterech lat widnieje, kultowa już, kwiaciarnia Kwiaty & Miut. Łukasz Marcinkowski i Radosław Berent, twórcy tego nietuzinkowego projektu starają się napisać historię kwiatów od nowa, pokazując je w świeżej odsłonie - nowoczesnych bukietów i kompozycji. 

 

kwiaty and miut bukiet slub

 

„Kwiaty są świadectwem doskonałego cyklu natury, idealną metaforą życia i śmierci” - te słowa najtrafniej opisują ideę, która towarzyszyła florystom od początku istnienia kwiaciarni. W dalszym ciągu przejawia się ona w niepowtarzalnym stylu form tworzonych w pracowni, w których obok tradycyjnych kwiatów, wykorzystywane są także te pochodzące z własnej uprawy oraz rośliny sezonowe, najlepiej oddające doskonały rytm natury. Nie znajdziemy tam celofanu, sztucznych wstążek i chemicznych nabłyszczaczy. Odnajdziemy za to namiastkę czystej natury, której tak wszyscy dziś poszukujemy.

 

kwiaty and miut kompozycja

 

Kwiaty & Miut to nie tylko bukiety, to również działalność artystyczna - instalacje i scenografie oraz edukacyjna - warsztaty florystyczne i szkolenia dla firm z układania kompozycji kwiatowych we wnętrzach. Twórczy duet, wraz z Magazynem USTA, wydał w 2016 roku książkę „O Kwiatach”. Warto zajrzeć!

 

kwiaty and miut warsztaty

 

Czas generowania strony: -1721633960,38s