Krzesła z kolekcji Cuba | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2018-08-07

Krzesła z kolekcji Cuba

Doskonałe połączenie zaawansowanej technologii z rzemieślniczą tradycją
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Firma Metalmobil powstała ponad 60 lat temu we Włoszech i do dziś jest głęboko zakorzeniona w śródziemnomorskiej kulturze. Wzornictwo, komfort, jakość i tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie są elementami wyróżniającymi Metalmobil na międzynarodowym rynku. Marka wciąż na nowo udowadnia swoją innowacyjność, czego dowodem jest nowatorska kolekcja krzeseł Cuba zaprojektowana przez Marca Sadlera.

Marc Sadler to światowej sławy, utalentowany projektant, który we wczesnych latach 70. opracował pierwszy but narciarski z materiału termoplastycznego. Znaczące miejsce w jego pracy zajmuje testowanie plastikowych materiałów, a także eksperymentowanie z tworzywami sztucznymi. Od ponad czterech dekad zajmuje się tworzeniem produktów dla wiodących firm działających w różnych branżach, między innymi dla Metalmobil.

Kolekcja krzeseł Cuba powstała w wyniku odkrycia i opracowania nowatorskiej metody wyginania rur pod bardzo wąskim kątem. Ta techniczna innowacja umożliwiła zaprojektowanie rozmaitej linii produktów, które mimo różnic dotyczących wielkości, wykorzystanego materiału i koloru łączy bardzo charakterystyczny sposób wytwarzania. ,,Cuba to rodzina siedzeń ze stali i polipropylenu wykonana za pomocą technologii wtrysku pneumatycznego. Proste linie nadają kolekcji uniwersalnego charakteru, odpowiedniego do każdej przestrzeni - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz” –mówi Marc Sadler.

Czas generowania strony: -1695793337,90s