Kolekcja tapet Nomad | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Kolekcja tapet Nomad

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Belgijska manufaktura tapet Omexco zabiera nas w podróż bogatą w niezliczone kolory, faktury i materiały.


 

Tekst: Marcin Poboży

 

Manufaktura tapet Omexco wielokrotnie zaskakiwała swoich miłośników nieszablonowymi pomysłami, których efektem były oryginalne wzorniczo i zjawiskowe estetycznie kolekcje tapet. Tak rodziły się wzory we współpracy z paryskim domem mody Maison Margiela czy włoskim architektem i designerem Simone Micheli. Jedna z najnowszych kolekcji  tapet zatytułowana „Nomad” to kolejny dowód, że marka Omexco nie podąża „wytartymi” ścieżkami, a jej projektanci nieustannie poszukują i eksperymentują. Kolekcja „Nomad” to swoisty dziennik z podróży liczący kilkadziesiąt wzorów tapet, z których każdy ma swoją historię i geograficzne korzenie.

 

Wraz z projektantami Omexco przemierzamy kipiące zielenią lasy równikowe, niebieskie wody Oceanu Spokojnego, złociste pustynie, tundrę w odcieniach burgundu oraz ujmującą spokojem tajgę syberyjską. A to dopiero początek. Dalej czeka na nas szmaragdowa zieleni, turkus, odcienie połyskującego orzecha i hebanu czy fiolet Bajkału. Kolekcja „Nomad” to nie tylko gra kolorów, to również ciekawe faktury i materiały. Flizelinowe tapety Omexco przypominają chwilami strukturą przesuszoną ziemię, naniesioną przez podmuchy wiatru. Inne wzory z kolekcji „Nomad” są miksem idealnie gładkich powierzchni i fantazyjnie rozłożonych, mieniących się w świetle efektów metalicznych. Na szczególną uwagę zasługują tapety z kolekcji „Nomad”, które odwzorowują plecionkę traw, kory i bambusów w różnych odcieniach zieleni, brązów i kremów. Wyróżniają się one skomplikowaną strukturą i bardzo realistycznym przedstawieniem flory różnych zakątków świata.

 

Tapety Omexco z kolekcji „Nomad” promują nie tylko piękno przyrody, ale również ekologiczną produkcję przyjazną środowisku naturalnemu. Wykonane zostały z włókien pochodzących z recyklingu, a do druku wzorów zastosowano tusze wodne, wolne od szkodliwych rozpuszczalników. Tapety wyróżnione zostały certyfikatem FSC, organizacji promującej odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi.

 

Więcej informacji: www.tapetydekorian.pl

Czas generowania strony: -1695289996,31s