Kolekcja mebli i akcesoriów Object Nomades od Louis Vuitton | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Kolekcja mebli i akcesoriów Object Nomades od Louis Vuitton

Luksus i klasa w podróży.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Autor tekstu: Anna Stańczak

 

Dom mody Louis Vuitton słynie przede wszystkim z projektowania wysokiej jakości galanterii skórzanej. Od 1854 roku oferuje swoim klientom luksusowe torebki, torby podróżne, kufry i walizki. Jednak w tym roku marka kolejny raz udowodniła, że nie boi się wyzwań i odważnych projektów. 

Kolekcja Objects Nomades to efekt współpracy LV z grupą znanych architekto?w, artysto?w i projektantów. Znaleźli się wśród nich między innymi: Atelier Oï, Maarten Baas, Barber i Osgerby, Campana Brothers, Damien Langlois-Meurinne, Nendo, Gwenaël Nicolas, Raw Edges, Patricia Urquiola i Marcel Wanders. W tym roku, do istniejącej już linii, trafiło dziesięć projektów, które oficjalnie zostały zaprezentowane w kwietniu, podczas Salone del Mobile w Mediolanie.

Każdy z nich, od hamaka, przez fotel i huśtawkę, aż po leżankę, jest autorską wizją projektantów na temat designerskiej strony podróży. Linia składanych i modułowych mebli oraz akcesoriów, została zainspirowana indywidualnymi zamówieniami, trafiającymi do Louisa Vuittona i jego syna w XIX wieku. Należały do nich między innymi projekt kufra z rozkładanym biurkiem, materac ze zwierzęcego włosia potrzebny na wyprawę do Afryki czy marynarska wisząca szafka.

Wśród projektów znalazły się takie meble, jak sofa, autorstwa Campana Brothers, zainspirowana kształtem chmur oraz muszlą z obrazu Boticelliego „Narodziny Wenus”. Stolik „Talisman Table”, ozdobiony skórzaną markieterią, autorstwa Indii Mahdavi. „Lounge Chair” Marcela Wandersa, czyli pikowany fotel bujany, składający się z trzech indywidualnych modułów. Patricia Urquiola zaproponowała torebkę, która po rozłożeniu zmienia się w praktyczny taboret. Edward Barber i Jay Osgerby zaprojektowali szklaną lampę w kształcie butelki, którą mocuje się w skórzanej uprzęży i wiesza w dowolnym miejscu – jest ona zasilana solarnie lub poprzez port USB. Z kolei Oki Saton ze studia Nendo stworzył lampę LED, która zwija się w elegancką tubę. Natomiast Christian Liaigre zaprojektował przenośne biurko z drewna jaworowego, skóry i aluminium. W przedsięwzięciu wzięło udział także szwajcarskie studio Atelier Oï. Projektanci z Helwecji stworzyli elegancki  hamak ze skóry wołowej, zdobiony złotymi ćwiekami.

bomboca sofa campana brothers

 

lampa edward barber

 

belt krzeslo atelier oi

 

ernest lozko gwenael nicolas

 

Kolekcja koresponduje z filozofią paryskiego domu mody: wielofunkcyjny design, podróżnicze tradycje, doskonałe proporcje, materiały najwyższej jakości, precyzyjne wykonanie z dbałością o detale oraz inspiracje ze świata sztuki.

 

Objects Nomades od Louis Vuitton to wykwintne meble i akcesoria, zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających globtroterach, chcących podróżować z klasą.

Czas generowania strony: -1716827377,47s