Kolekcja Ancient Manuscript z Mind the Gap | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Kolekcja Ancient Manuscript z Mind the Gap

Urok starych ksiąg.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Wydaje się, że sztuka dekorowania ścian nie ma już tajemnic. Przywykliśmy do obowiązujących kanonów piękna, utrwalonych wzorów, modnych kolorów i nowoczesnego designu. Aczkolwiek projektanci z transylwańskiej manufaktury Mind the Gap postanowili wyjść poza schematy, poeksperymentować, uruchomić twórczą moc wyobraźni. Zgodnie z własną dewizą - „kochamy być inni” - zapraszają do niecodziennego świata tapet i obrazów.

Kolekcja grafik ściennych Ancient Manuscripts to nawiązanie do słynnej myśli Marka Tulliusza Cycerona, który twierdził, że „pokój bez książek jest jak ciało bez duszy”. Fragmenty starych ksiąg, skórzane oprawy o niezwykle bogatym zdobieniu, biblioteczne regały zapraszają nas do świata, w którym panuje słowo pisane. Niezwykły hołd projektantów dla wytworu ludzkiego umysłu, żmudnej pracy skrybów i kunsztu introligatorów.

Linia składa się z trzech grafik: Inside Book, Book Covers oraz Book Shelves, które ilustrują różne etapy „życia” ksiąg – od ich powstania, oprawiania i zdobienia po biblioteczne półki.

Tapeta Inside Book przedstawia kartki wyjęte ze starych woluminów, które stworzą we wnętrzu osobliwy klimat przywołujący na myśl charakterystyczny zapach wanilii i traw. Z kolei grafika Book Covers to nawiązanie do starego rzemiosła – oprawiania ksiąg w skóry. Tegumentolodzy (z łac. tenere – okrywać), czyli badacze opraw, stoją w opozycji do słynnego powiedzenia, by nie oceniać książek po okładkach. Naturalne oprawy, najczęściej ze skóry cieląt, były bogato ilustrowane oraz zdobione złotem, srebrem, klejnotami. Następnie trafiały do bibliotek, które znane były już w starożytności. Do najstarszych i najbardziej rozpoznawanych zalicza się Bibliotekę Aleksandryjską, założoną przez Ptolomeusza i Sotera. Book Shelves to piękno i magia drewnianych regałów wypełnionych minionymi dziełami.

Kolekcja Ancient Manuscript od Mint the Gap to wyjątkowa propozycja, która zachwyci nie tylko miłośników czytelnictwa. To zaproszenie do inspirującego, niezwykłego świata dawnych ksiąg.

Wyłącznym dystrybutorem tapet i obrazów Mind the Gap jest sieć salonów Dekorian.

 

 

Czas generowania strony: -1713135499,47s