Grynasz Studio | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-26

Grynasz Studio

Zgrany zespół, który tworzy multidyscyplinarne projekty doceniane na całym świecie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Tekst: Paulina Frączak

Grynasz Studio to warszawski zespół projektantów założony przez projektantkę Martę Niemywską-Grynasz i architekta Dawida Grynasza - parę w życiu zawodowym i prywatnym. Ich domeną jest projektowanie, rozwój i wdrażenie produktu, mała architektura, scenografia oraz grafika użytkowa. Oferują innowacyjne, oryginalne i kompleksowe projekty. 

Marta Niemywska-Grynasz jest absolwentką warszawskiej ASP na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego, należy do Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, jest laureatką wielu konkursów. Dawid Grynasz to architekt po Białostockiej Politechnice, ale świetnie odnajduje się też w projektowaniu małych form. Oboje pochodzą z Podlasia, a poznali się jeszcze w liceum. Jako zespół zdobyli wiele nagród na konkursach wzorniczych m.in. nagrodę "Must Have" na Łódź Design Festival za projekt naczynia CZARKA oraz regału PROM, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska", I nagrodę w konkursie "Nokia Only Planet", I nagrodę w konkursie "Young Design", I nagrodę w konkursie "Globalny Namiot Festiwalowy" organizowany przez PAH i wiele innych wyróżnień.

Zorganizowali też wiele wystaw swoich projektów w Polsce i na świecie. Ekspozycje w Tokyo, Mediolanie czy szwedzkim Malmö to tylko przykłady ich działalności. Wśród klientów Grynasz Studio oprócz małych firm są też znane marki i instytucje kultury. Współpracują z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, Narodowym Centrum Kultury, Helsińską Fundacją Praw Człowieka, MUJI, Polską Akcją Humanitarną, MSZ, Urzędem Patentowym RP, NAP, Uniwersytetem Dzieci.

Projektanci w swojej pracy przywiązują dużą uwagę do ekologii i zrównoważonego rozwoju m.in. poprzez wykorzystywanie materiałów z recyclingu. Często stawiają na minimalizm. Eksperymentują z nowymi materiałami, ale sięgają też do polskich tradycji oraz współpracują z lokalnymi rzemieślnikami i manufakturami. Jak sami mówią, lubią ludzi i to dla nich tworzą swoje projekty. 

Czas generowania strony: -1716825218,34s