Glamora Textile | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Glamora Textile

Historia mody na ścianie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

W najnowszej kolekcji włoska marka wnętrzarska proponuje niebanalną symbiozę mody i sztuki. Urok Textile tkwi w oszczędnym i bezpretensjonalnym wzornictwie, zaczerpniętym wprost z europejskich tkanin.  

Wzorem, który przewodzi dwóm propozycjom z kolekcji, jest glen check, czyli tzw. „krata księcia Walii”. Jego podstawą jest drobna pepita, tworząca kwadraty na materiale. Ten kultowy dziś motyw rozsławił książę, a potem brytyjski król, Edward VIII, który w okresie dwudziestolecia międzywojennego uchodził za ikonę mody. Z upodobaniem nosił wówczas garnitury w taką właśnie kratę. Jednak to nie wszystko – projekt Glamory wzbogacony został ujęciami z pop-artowego komiksu. Całość tworzy nietuzinkowy, lecz wyważony efekt. 

 

grafika wielkoformatowa prince of wales textile glamora

 

Z kolei tapeta Patchwork, utrzymana w stylu glen check, to kolaż kwadratów i prostokątów, kontrastujących ze sobą, lecz konsekwentnie utrzymanych w jednej tonacji. Na niektórych z nich wyraźnie pojawia się krata, na jednych jest tylko mglistym deseniem, zaś na innych całkowicie znika. Technika patchworkowa, która narodziła się w Anglii w czasach poprzedzających epokę wiktoriańską, była efektem ubóstwa i oszczędności, bowiem każdy skrawek materiału był cenny i nie mógł się zmarnować. Dopiero wpływ wzornictwa japońskiego i ornamentyki spowodował, że motyw ten trafił do domów mieszczańskich.

 

grafika wielkoformatowa patchwork textile glamora

 

W kolekcji tapet inspirowanych tkaninami znalazły się także dwie o proweniencji francuskiej. Jedna z nich to kratka Vichy. Co ciekawe w XIX wieku w ten charakterystyczny deseń produkowano obrusy, zasłony i serwetki. Natomiast dziś jest on jednym z głównych symboli francuskiego stylu wnętrzarskiego.  

 

grafika wielkoformatowa vichy textile glamora 2

 

Kolejnym, nawiązującym do francuskiej tradycji, wielkoformatowym projektem włoskich designerów jest wzór Rayé, co dosłownie oznacza „poliniowany”. Toteż tematem przewodnim są tu rzędy stosunkowo cienkich pionowych linii, nadających wnętrzu symetrię, a przez to niewymuszoną wytworność. Wybór ten idealnie dopełni nie tylko nowoczesną czy oszczędną i minimalistyczną przestrzeń, lecz także aranżację w pełnym blasku stylu glamour.   

 

grafika wielkoformatowa raye textile glamora

 

Wszystkie propozycje wydruków ściennych od Glamory utrzymane są w harmonijnej gamie kolorystycznej. Znajdziemy w niej brązy, beże, grafity i szarości, błękit, a nawet nasycony głęboki granat.  

W swoich projektach włoska marka łączy klasykę i ponadczasowy design z elementami pop-artu i vintage. Oferuje niekończącą się podróż w świat emocji, znaków, wspomnień i wizji. Wedle filozofii Glamory to ściany nadają wnętrzu formę i niepowtarzalny charakter. Marka obecna jest na całym świecie – w siedzibach firm, luksusowych hotelach, biurach, domach mody oraz prywatnych rezydencjach. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem jest sieć salonów Dekorian.

Czas generowania strony: -1721637268,31s