Gio Pagani | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Gio Pagani

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Słynny włoski artysta będzie gościem specjalnym targów Dom Inteligentny w Warszawie.


 

Tekst: Joanna Głuchowska

 

Studio Gio Pagani powstało w 1995 roku w Parmie we Włoszech. Jego założyciel jest twórcą wszechstronnie utalentowanym i nie ogranicza się do jednej dziedziny. Projektuje budynki, meble, tapety, ubrania; zajmuje się też muzyką i fotografią.

 

Inspirują go przede wszystkim podróże, obce kultury i egzotyczne zakątki świata - ma duszę odkrywcy i te fascynacje przekładają się na jego eklektyczny styl. Mówi o sobie, że „nie ma korzeni” - czuje się podróżnikiem i obywatelem świata.

 

Interesuje się także sztuką oraz modą. Paryż, Londyn, Nowy Jork oraz Mediolan należą do jego ulubionych miejsc; odwiedza stolice mody w poszukiwaniu inspiracji. W swoich projektach natomiast często miesza design z modą, czego efektem jest niepowtarzalny styl.

 

Gio Pagani tworzy niebanalne projekty, za pomocą których opowiada historie. Ceni kreatywne rozwiązania i chętnie eksperymentuje, ale udaje mu się połączyć innowacyjność z ponadczasową elegancją. Na nowo reinterpretuje klasykę, prezentując ją w nowoczesnej i atrakcyjnej formie.

 

Jego celem jest tworzenie przestrzeni, w której ludzie czują się jak w domu. Uważa, że zadaniem projektanta jest znalezienie równowagi między estetyką a funkcjonalnością, przy jednoczesnym nacisku na wybór najlepszych jakościowo materiałów. Tylko w ten sposób można sprostać oczekiwaniom nowoczesnych klientów.

 

Projektuje zarówno prywatne, jak i komercyjne wnętrza (głównie przestrzenie handlowe - butików oraz sklepów). Ma na koncie współpracę z wieloma słynnymi markami ze świata designu i mody: Capellini, Casa, Boffi, a także Max Mara, Diane von Furstenberg czy Pinko. Wspólnie z marką Wall&deco stworzył kilka kolekcji oryginalnych tapet ściennych, w których oprócz tradycyjnych, roślinnych i geometrycznych motywów znajdziemy inspiracje kreskówkami, literaturą, a nawet sztuką tatuażu.

 

Gio Pagani będzie gwiazdą tegorocznych targów Dom Inteligentny, które odbędą się w dniach 3-5 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie projektanta.

 

targi dom inteligentny

Czas generowania strony: -1695789351,27s