Fanny Laugier | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Fanny Laugier

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Jej talentem zachwyca się francuskie Elle Decoration, a ceramiczne prace znajdują entuzjastów na całym świecie.


 

Fanny Laugier to jedna z najbardziej rozpoznawalnych francuskich artystek projektujących porcelanę i ceramikę. Artystka ukończyła kierunek ceramiki rzemieślniczej w prestiżowej Ecole Superieure d'Arts Appliqués Duperré w Paryżu. W 2008 w rodzinnym Poitiers założyła autorską pracownię projektową, w której ręcznie tworzy unikatowe przedmioty, w tym wazony, misy, elementy zastawy stołowej i wiele innych.

 

Inspiracją dla projektantki jest malarstwo abstrakcyjne oraz architektura lat 50-tych. Bazą dla jej projektów są proste geometryczne kształty - koła, kwadraty, elipsy, którym nadaje bardzo osobistego i plastycznego charakteru. Elementy ceramiki tworzą fantazyjne układanki, ażurowe struktury o nieregularnych brzegach. Większość wzorów projektantki utrzymana jest w białej i kremowej kolorystyce, która idealnie koresponduje z ich subtelnym i zwiewnym charakterem. Niektóre przedmioty przypominają formy ręcznie wykonane z papieru. Cienkie, półprzezroczyste warstwy wypalonej gliny zmieniają swoje oblicze w zależności od ilości światła w pomieszczeniu. Wszystko to sprawia, że projekty Fanny Laugier mają w sobie niezwykły, magiczny pierwiastek.

 

Jeśli chcecie osobiście przekonać się, czy was również zachwyci jej twórczość, to najlepszą okazją będzie prezentacja nowej kolekcji sygnowanej Fanny Laugier podczas wrześniowych targów Maison & Objet w Paryżu.

 

Więcej informacji: www.fannylaugier.com

Czas generowania strony: -1695789957,38s