Eric Kuster. Architekt gwiazd | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Eric Kuster. Architekt gwiazd

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Eric Kuster to światowej sławy architekt, który projektuje domy gwiazdom kina, muzyki i sportu. Jest również założycielem luksusowej marki mebli.


 

Tekst: Marcin Poboży

 

Eric Kuster rozpoczął swoją karierę w 1989 roku w branży tekstylnej, kiedy został dyrektorem kreatywnym holenderskiej manufaktury Chivasso. W ramach firmy powołał do życia markę Carlucci, która pod jego wodzą stała się jednym z wiodących brandów w kraju. Niesłychane wyczucie kolorów, nieszablonowość i kreatywność sprawiły, że Kuster zdobywał coraz większą popularność w świecie wnętrzarskim. Wkrótce rozpoczął samodzielną działalność projektową. Na przestrzeni zaledwie kilku lat stał się jednym z ulubionych architektów najbardziej znanych przedstawicieli świata muzyki, kina i sportu. Zaprojektował wnętrza domów m.in. dla Nasa, Kelis, Alicii Keys, czy Davida Guetty. Kuster przygotował również koncepcję wnętrz dla wielu wybitnych pilkarzy takich jak Zinedine Zidane, Johan Cruijff, Robin van Persie i Samuel Eto’o.

 

Luksusowe meble

 

Marka Eric Kuster powstała z inicjatywy architekta w 2005 roku wraz z prezentacją pierwszej kolekcji ręcznie wykonywanych, luksusowych mebli. W kolejnych latach Eric Kuster prezentował nie tylko meble, ale również ekskluzywne tkaniny oraz dywany dedykowane do najbardziej prestiżowych wnętrz prywatnych i użytkowych. Pierwszy showroom pod szyldem Erica Kustera otwarty został w 2009 roku na Ibizie, kolejny w 2010 roku w Antwerpii. Obecnie artysta ma swoje salony firmowe m.in. w Amsterdamie, Dubaju, Moskwie i Nowym Jorku. Meble z pracowni Erica Kustera charakteryzują się wytworną, klubową, często ekstrawagancką stylistyką. Projektant nie boi się łączenia różnych materiałów i faktur. Bardzo często w jego stylizacjach pojawia się skóra, zamsz czy futro. Kuster odważnie podchodzi również do wybory kolorystyki swoich mebli, które prezentowane są m.in. w złotej, srebrnej lub fioletowej odsłonie.

 

Więcej: www.erickuster.com

Czas generowania strony: -1721106563,37s