Elemantarz Polskiego Designu - wystawa | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-11-22

Elementarz Polskiego Designu

Wystawa w School of Form.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Tekst: Paulina Frączak

Od 17 listopada w siedzibie poznańskiej uczelni School of Form, można podziwiać wystawę Elementarz Polskiego Designu. Z okazji obchodów stulecia niepodległości Polski, w jednym miejscu zebrano 100 dzieł polskich projektantów. Dodatkowo każdy projekt został zilustrowany, swoje interpretacje przedstawiło 25 ilustratorów. 

Projekty zaprezentowane w porządku chronologicznym tworzą przekrój rodzimej sztuki designu. Znajdziemy tam przedmioty codziennego użytku, które wszyscy doskonale znamy, ale również rzeczy unikatowe czy prototypy, które nigdy nie zostały wyprodukowane. Wystawa pokazuje, jak na przestrzeni ostatnich 100 lat rozwijała się sztuka designu oraz jak kształtowały się gusta Polaków.

Dzięki ekspozycji dowiemy się również więcej na temat samego projektowania, pracy koncepcyjnej, procesu powstawania dzieła. Wystawa jest okazją do szerzenia wiedzy na temat designu jako wszechobecnej, jednak często niezauważanej dziedziny sztuki, która otacza nas z każdej strony. Bez pracy projektantów nie byłoby większości przedmiotów, którymi otaczamy się na co dzień, na ekspozycji znajdziemy ich całe spektrum, od roweru Wigry po ołówki produkowane nieprzerwanie od 1889 roku. Wiele z tych rzeczy jest obecnie w powszechnym użytku i wpływa na gusta kolejnego pokolenia, jak chociażby drewniane zabawki Bajo.

 Wystawie towarzyszą warsztaty kreatywne skierowane do uczniów szkół średnich. Wśród propozycji każdy znajdzie coś dla siebie: warsztaty z prototypowania, na których można poznać podstawy techniki konstrukcyjnej; warsztaty krawieckie czy ceramiczne.

 Wystawę oglądać można do 13 grudnia, przy ulicy Głogowskiej 18 w Poznaniu. Aby ją zobaczyć należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.sof.edu.pl

Czas generowania strony: -1721121608,30s