Drewno w wersji Modern | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Drewno w wersji Modern

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Parkiet sprawdzi się tylko we wnętrzach klasycznych? Nic bardziej mylnego.


 

Tekst: Marcin Poboży

 

Podłoga drewniana może mieć bardzo nowoczesny wygląd, a samo drewno jest plastycznym materiałem wykończeniowym o wielu twarzach. Wystarczy poświęcić mu odpowiednio dużo uwagi i czasu, o czym można się przekonać oglądając kolekcję podłóg drewnianych MODERN marki Nobifloor.

 

Parkiet drewniany to obok kamienia naturalnego najbardziej szlachetna forma wykończenia podłogi. Umiejętnie dobrany do charakteru wnętrza podkreśla jego prestiż i elegancję. Podłoga drewniana częściej kojarzona jest z klasycznym wystrojem domu. Starannie odrestaurowane deski lub stylizowana na starą podłoga ułożona w charakterystyczną francuską jodełkę to bardzo częsty widok w stylowych rezydencjach. Najnowsze trendy w dziedzinie podłóg drewnianych przekonują jednak, że podłoga drewniana nie jest materiałem zarezerwowanym dla klasyki. Odpowiednio wykończona deska może doskonale współgrać z nowoczesnym klimatem domu. W zależności od zastosowanych zabiegów dekoracyjnych odnajdzie się zarówno w pofabrycznych lofcie, jak i minimalistycznym, laboratoryjnym penthousie. W taki sposób myślenia o podłodze drewnianej doskonale wpisuje się kolekcja MODERN marki Nobifloor.

 

MODERN to najnowsza linia podłóg drewnianych renomowanego producenta Nobifloor. Składa się ona z desek w szerokim wachlarzu 20 odcieni, w którym główną rolę odgrywają najmodniejsze od kilku sezonów szarości, biele oraz odcienie drewna w jego naturalnej odsłonie. Pod względem technologicznym, deskę MODERN wyróżnia innowacyjna, trójwarstwowa konstrukcja. Wierzchnią warstwę podłogi stanowi dąb europejski (4 mm), środkową niezwykle twarda i odporna na odkształcenia sklejka brzozowa (6,5 mm), natomiast spodnia, przeciwprężna warstwa wykonana została z dębu (4 mm). Głównym zadaniem wspomnianej 3-ciej warstwy jest bilansowanie naprężeń,  które występują na wierzchniej warstwie dębowego obłogu. Przyjęte przez Nobifloor rozwiązanie gwarantuje trwałość deski i możliwie wysoką odporność na różnice temperatur i wilgotności w pomieszczeniu. W szczególności  sprawia, że podłoga lepiej znosi obciążenia związane z ogrzewaniem podłogowym.

 

Kolekcja MODERN jest wynikiem wielomiesięcznych testów projektantów i technologów marki Nobifloor. Ich celem było opracowanie takich technik i sposobów wykończenia drewna, które dadzą najciekawszy i nietuzinkowy efekt wizualny. Zróżnicowany wygląd desek z kolekcji MODERN zawdzięczamy m.in. takim zabiegom jak szczotkowanie czy heblowanie. Powierzchniowo powierzchnia podłogi zabezpieczona jest olejem oksydacyjnym. Podłogi z linii MODERN dostępne są w 3 szerokościach deski – 14, 18 i 24 cm oraz w grubości 14,5 mm. Pod względem długości Nobifloor oferuje miks desek od 85 do 240 cm.

 

Więcej informacji na temat kolekcji MODERN marki Nobifloor znaleźć można na stronie internetowej www.nobifloor.pl

Czas generowania strony: -1721636788,82s