Doshi Levien | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Doshi Levien

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Duet Doshi Levien to wspaniały przykład na to, że przeciwieństwa się przyciągają, a synergia płynąca z ich współpracy może dawać spektakularne efekty.


 Autor: Aleksandra Bodzyńska

 

Pochodząca z Indii Nipa Doshi oraz rdzenny szkot Jonathan Levien poznali się na studiach podyplomowych w Royal College of Art. Nipa studiowała wcześniej projektowanie w National Institute of Design w Indiach, Jonathan z kolei zajmował się wzornictwem przemysłowym oraz tworzeniem mebli. Spotkanie w Londynie dwóch różnych osobowości, z dwóch krańców świata, zaowocowało niezwykłą współpracą, która trwa już przeszło dziesięć lat.

 

Siłą duetu jest magnetyzujące wręcz połączenie dwóch podejść do designu. Nipa inspiracje czerpie z wielokulturowości, w której wzrastała, jest szczególnie uwrażliwiona na sztuki wizualne. Siła Jonathana wypływa natomiast z jego niezwykłej precyzji oraz dogłębnego rozumienia materiałów. W pracach Doshi Levien widać przenikanie się kultur i technologii, wzornictwa przemysłowego i rzemiosła.

 

To interdyscyplinarne podejście nie mogło pozostać niezauważonym, od lat projekty duetu są niezwykle cenione na arenie międzynarodowej. W 2015 roku uznani zostali za najlepszych designerów przez magazyn Elle Decor. A wśród marek współpracujących z nimi można wymienić: Moroso, Kvadrat, B & B Italia, Cappellini, Camper, Swarovski, Galerie KREO. Doshi Levien mogą pochwalić się również współpracą z wieloma instytucjami muzealnymi i kulturalnymi.

 

Okazją do spotkania z Doshi Levien i zapoznania się z filozofią ich marki będą targi Arena Design, które odbędą się 14 - 17 marca w Poznaniu. Duet wygłosi wykład inaugurujący, a później w strefie Forum będzie rozmawiać z uczestnikami Areny Design o trendach, możliwościach, a także wyzwaniach pojawiających się w świecie wzornictwa przemysłowego.

 

Do zapoznania się z projektami Doshi Levien zapraszamy na ich stronę doshilevien.com.

 

Więcej o Arenie Design na arenadesign.pl.

 

Czas generowania strony: -1721635202,18s