DEKORIAN Olsztyn | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

DEKORIAN Olsztyn

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Nowy salon, położony w zrewitalizowanym kompleksie KOSZARY PARK, zapewnia unikalną ekspozycję marek wnętrzarskich.


 

Tekst: Justyna Siejka. Fot: Marcin Poboży

  

KOSZARY PARK to zespół XIX-wiecznych budynków po koszarach wojskowych. W ostatnim czasie poddano je rewitalizacji i nowocześnie zaaranżowano. Pierwotnie istniały tam dwie stajnie, plac ćwiczeniowy i ujeżdżalnia. Dziś w kompleksie przy ul. Marka Kotańskiego w Olsztynie znajdują się klimatyczne sale konferencyjne, biura, gabinety, pasaże handlowe. To właśnie tę lokalizację ogólnopolska sieć salonów Dekorian wybrała na swoją mazurską siedzibę. Nowo otwarte miejsce już zaprasza mieszkańców Olsztyna i okolic na wyjątkowe zakupy wnętrzarskie.

 

Salon Dekorian Olsztyn 2

 

Salon Dekorian w Olsztynie wyróżnia ekspozycja starannie dobranych marek wyposażenia wnętrz z półki premium. Uwagę gości już od pierwszych chwil zwracają zjawiskowe lampy z pięknego, artystycznego szkła z pracowni Barańska Design. Nad ladą recepcyjną zobaczyć można m.in. model ręcznie wykonanej lampy Wave, nagradzanej za unikalny design. Salon dysponuje także wyjątkowo obszerną ekspozycją podłóg brytyjskiej marki Designflooring, w tym jedynym w Polsce stołem z podłogą winylową z możliwością ułożenia na nim swoich własnych, niepowtarzalnych wzorów z tego materiału. W zakresie produktów do wykończenia posadzek warto zobaczyć także próbniki podłóg skórzanych i korkowych, bogatą kolekcję podłóg drewnianych Nobifloor czy rzadko spotykane dywany z jedwabiu bananowego i bambusa.

 

Salon Dekorian Olsztyn 3

 

W aranżacji wnętrza salonu Dekorian w Olsztynie mocno obecne są dwie włoskie marki: spieków kwarcowych LAMINAM i wielkoformatowych grafik ściennych Glamora. Spieki zostały tu zastosowane nie tylko jako okładzina ścienna i podłogowa, ale także meblowa. Na jednej ze ścian wyeksponowano wybrany wzór wielkoformatowej Glamory, co daje możliwość zobaczenia na żywo jakości wydruku i finalnego efektu dekoracyjnego. Stanowi ona jednak tylko pretekst do rozmów o tapetach w olsztyńskim Dekorianie. Miejsce to dysponuje bowiem rekordową ilością ponad 100 katalogów najróżniejszych marek tapet, między innymi cenionych na całym świecie firm Giardini, Omexco, Cole & Soon, Elitis.

 Salon Dekorian Olsztyn 4

 

Na przejrzenie choćby części ze zgromadzonych w salonie katalogów potrzeba sporo czasu. Obsługa zapewnia w związku z tym swoim gościom wygodne miejsca siedzące przy odpowiednio oświetlonym stole. Tak przygotowane stanowiska do pracy doceniają zwłaszcza architekci wnętrz. Stanowią oni najliczniejszą grupę gości olsztyńskiego Dekoriana. Z myślą o nich powstała możliwość wypożyczenia katalogów i wzorników, organizowane są szkolenia i warsztaty. Menedżerem salonu, dysponującym harmonogramem przyszłych wydarzeń w tym miejscu, jest Katarzyna Grzelak (e-mail: katarzyna.grzelak@dekorian.pl), która zaprasza do kontaktu i wizyt w salonie. 

Czas generowania strony: -1716823457,39s