| Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-11-13

Constance Guisset Design, Actio

Retrospektywa francuskiej designerki i scenografki.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Tekst: Małgorzata Błażejewska


Retrospektywa „Constance Guisset Design, Actio!” w Muzeum Sztuki Dekoracyjnej (Le Musée des Arts Décoratifs) to podsumowanie 10-letniej kariery utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej designerki. W 2008 artystka wygrała „Le Grand Prix du Design” przyznawane przez miasto Paryż. W 2010 targi Maison & Objets ogłosiły ją zaszczytnym tytułem designerki roku, a jej talent został ponownie wyróżniony podczas Audi Talents Award. W 2009 roku otworzyła swoją pracownię  i wraz ze swoim teamem oferuje usługi w zakresie designu, architektury wnętrz i scenografii. Ponadto współpracuje z francuskimi i międzynarodowymi firmami jak np.: Petite Friture, Moustache, Molteni&C, LaCividina, Tectona, ZaoZuo, Matière Grise, Nature & Découvertes, Nodus, LaCie – Seagate, czy Louis Vuitton Malletier.

 

Celem wystawy „Constance Guisset Design, Actio!” w Muzeum Sztuki Dekoracyjnej jest pokazanie wszechstronności pracy Constance Guisset i jej kreacji, które sprawiły, że w zaledwie kilka lat stała się ona jedną z najważniejszych postaci francuskiego designu. Constance Guisset jest znana przede wszystkim dzięki realizacjom projektów o charakterze eklektycznym i poetyckim. Guisset nie ogranicza się do jednej dziedziny sztuki, ale w swoim portfolio ma zrealizowane liczne projekty w zakresie designu, scenografii scenicznej i muzealnej, architektury, instalacji artystycznych i wideo. Jej twórczość budzi emocje, prowokuje dyskusje.

 

Ekspozycja zorganizowana na powierzchni ponad 1000 m2 została podzielona na dwie odsłony. Jedna poświęcona jest jej pracy jako scenografki. Druga część jest dedykowana designowi. Tytuł wystawy - „Actio!” - podkreśla teatralno-kinematograficzny charakter pracy Guisset. Interdyscyplinarne i eksperymentalne prace Guisset wpisują się w pogłębioną refleksję o przedmiocie, czyli główny obszar zainteresowań Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu. 

Czas generowania strony: -1695791186,74s