Calce Nero od Laminam | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Calce Nero od Laminam

Spieki kwarcowe w odcieniu grafitowej czerni.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter
Ciemne barwy coraz odważniej zaznaczają swoją obecność we wnętrzach. Szarości, grafity, granaty i czernie pojawiają się na ścianach, meblach i w dodatkach. Nic dziwnego – nadają wnętrzom klasy, wyrazu i zdecydowanie dodają charakteru. Marka Laminam z płytami Calce Nero wpisuje się w opanowującą świat designu modę i wkracza z nią do kuchni. 

 

laminam kuchnia blat calce nero

 

Ciemne kolory są coraz chętniej i śmielej wprowadzane do mieszkań i domów. Świat designu wręcz oszalał na punkcie nasyconych grafitów czy antracytów. Dzięki spiekowi kwarcowemu z kolekcji Calce Nero od włoskiej marki Laminam głęboki i intensywny kolor może pojawić się nawet tam, gdzie do tej pory nie miał racji bytu. Płyty Laminam XL 12+ powstały z myślą o kuchennych blatach, wyspach oraz ścianach. Są idealnie cienkie i płaskie, dzięki czemu nie przytłaczają wnętrza i nie ujmują wdzięku elementom zabudowy czy istotnym detalom. Wręcz przeciwnie – stanowią ich harmonijne dopełnienie. Calce Nero to grafitowa czerń, która nadaje wnętrzu klasy, stylu i przede wszystkim – charakteru. 

 

laminam kuchnia blat calce nero 3

 

Kuchenne blaty to powierzchnie szczególnie wymagające. Wykorzystywane są podczas przygotowywania dań, ich gotowania i spożywania. Blaty Calce Nero od Laminam to idealne tło dla kulinarnych eksperymentów. Dzięki swojej wytrzymałości sprostają wszystkim kuchennym zadaniom. Spieki kwarcowe są niezwykle odporne, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia ciężkimi przedmiotami, jak i zarysowania nożem. Można bezpośrednio stawiać na nich rozgrzane naczynia kuchenne, gdyż są odporne na skrajne temperatury. Płyty Calce Nero można wykorzystać nie tylko na kuchennych blatach, lecz także na ścianie, gdzie będą stanowić doskonałe zabezpieczenie przed wodą w strefie zmywania, a także przed wszelkimi plamami podczas gotowania. Niegroźny jest im nawet sok z cytryny czy czerwone wino. Nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji, a ponadto przeciwdziałają rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów. Grafitowa czerń Calce Nero może więc być użytkowana przez lata, nie tracąc swojej urody i intensywnej barwy.

 

laminam kuchnia blat calce nero 2

 

Spieki kwarcowe Laminam to wielkoformatowe płyty, które powstają z naturalnych surowców, w tym kwarcu i skał granitowych. Odkąd pojawiły się na polskim rynku, były stosowane głównie do wykończenia ścian, podłóg i elewacji. Płyty Laminam XL 12+ dodatkowo wzmocnione zostały o siatkę z włókna szklanego z myślą o projektowaniu i wykonywaniu z nich blatów i wysp kuchennych. Stąd też są one dostępne w niespotykanym dotąd rozmiarze 324 cm x 162 cm oraz grubości 12 cm.  Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii spieki kwarcowe od Laminam charakteryzują się wyjątkową trwałością, na którą firma udziela aż 25-letniej gwarancji. Ponadto cechuje je proekologiczny charakter: nie emitują żadnych substancji do środowiska i mogą być łatwo poddane procesowi recyklingu.

 

laminam kuchnia blat calce nero 6

 

Czas generowania strony: -1713160069,81s