Bar Pacyfik | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Bar Pacyfik

Nowe, egzotyczne miejsce zaprojektowane przez Mood Works.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Bar Pacyfik to najnowsza realizacja duetu Karina Snuszka i Dorota Kuć ze studia Mood Works. Nazwa lokalu sugeruje rodzaj serwowanej w nim kuchni. W karcie znajdują się przede wszystkim dania meksykańskie, z silnymi wpływami wschodnioazjatyckimi. Autorskie menu w duchu fusion zainspirowało projektantki do zastosowania żywych kolorów, które przywołują klimat gorących tropików i tętniących życiem meksykańskich barów. Główną rolę we wnętrzu gra kontrast szmaragdowej zieleni i flamingowego różu. Jego dopełnieniem są ciemne, niemal czarne ściany oraz energetyczne kolory mebli. 

W lokalu zachowano oryginalną podłogę, z której można wyczytać jego historię. Stanowi ona efektowną ozdobę stylu vintage. Projektantki wybrały także inne elementy nawiązujące do estetyki retro: hokery i krzesła patyczaki, stoliki w czarno-biały geometryczny wzór, turkusową sofę oraz złote kinkiety pochodzące z amerykańskich kin z lat 60-tych. Centralne miejsce baru zajmuje wysoki stół ręcznie zdobiony przez artystkę Izabelę Szumen. 

Lustrzane słońce które „zachodzi” za barem stanowi niebanalną reinterpretację motywu barowego zwierciadła. Jest niezwykłą, wnętrzarską ozdobą i wprowadza wakacyjny klimat.

 

Zdjęcia: Tom Kurek