Bajkowe tapety | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-12-18

Bajkowe tapety

„Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami, za siedmioma dolinami…” tak zwykle zaczynają się opowieści dla najmłodszych, w których czarodziejski świat tworzą elfy, wróżki, księżniczki, smerfy, muminki czy gadające zwierzęta. Bajkowy świat, w którym dobro zawsze zwycięża, przywodzi na myśl najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa, kiedy wtuleni w najbliższych zasłuchiwaliśmy się w legendy, klechdy i opowiastki.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Gdy sami stajemy przed zadaniem aranżacji pokoju dla własnych pociech, staramy się, by była to przestrzeń, w której nie tylko dzieci będą się doskonale bawić i rozwijać, ale także odpoczywać i relaksować. Oprócz dobrze dobranej kolorystyki oraz mebli magiczny klimat w pokoju dziecięcym pomogą stworzyć bajkowe tapety, które pozwolą zbudować wnętrze „rosnące wraz z dzieckiem”.

Pokoje dziecięce należą do najtrudniejszych miejsc do aranżacji, gdyż dzieci szybko zmieniają  zainteresowania, pasje, idolów oraz ulubionych bajkowych bohaterów. Stąd warto dobrze przemyśleć wybór odpowiedniej tapety do pokoju dziecięcego, by przerwała ciągle zmieniające się upodobania najmłodszych. Oto subiektywne propozycje okładzin ściennych, które subtelnie ocieplą dziecięcą przestrzeń, nadając jej bajkowego klimatu.

 

Do świata Muminków zaprasza nas producent fińskich tapet marki Sandudd. Dolina Muminków stworzona przez pisarkę Tove Jansson zachwyca niezmiennie od kilkudziesięciu lat. Magiczny, baśniowy świat z opiekuńczą mamą Muminka, tatusiem Muminka, krnąbrną i nieco złośliwą Małą Mi, piękną Panną Migotką oraz wędrującym Włóczykijem zaprasza do wspólnych przygód. Tapety z kolekcji Moomin ujmują subtelną, stonowaną kolorystyką. Na wielu grafikach główni bohaterowie są jedynie zarysowani, niczym szkicowani ołówkiem. Muminkowi bohaterowie nie dominują przestrzeni, ale dyskretnie zapraszają do swojej Doliny na wyjątkowe przygody. A dla nieco starszych pociech idealnym wyborem będzie grafika Moomin 5162-1, której głównym bohaterem jest Włóczykij. Ten wirtuoz harmonijki, miłośnik długich wędrówek oraz wpatrywania się w gwieździste niebo jest uosobieniem prostoty, szczerości i życzliwości. „Ponad wszystko lubię gwiazdy” to marzycielska odsłona kolekcji Moomin.

Wyjątkowe propozycje dla najmłodszych przygotowała także Glamora – włoski producent najwyższej jakości grafik wielkoformatowych, który słynie ze znakomitego designu oraz doskonałych materiałów. Za sprawą tapet do pokoi dziecięcych Glamora stworzenie wymarzonego wnętrza dla najmłodszych nie jest niczym trudnym. Z przebogatej oferty włoskich okładzin ściennych warto przyjrzeć się propozycji trójwymiarowych pluszaków Peluches z kolekcji Candy. Doborowe towarzystwo miśków, królików, hipopotama, słonia, owcy, małpy i pandy na pastelowym tle zaprasza do beztroskiej zabawy. To tapeta, która pozwoli stworzyć dziecięcy azyl. Podobny, cudownie dziecięcy charakter ma także tapeta Lullaby. Idealny świat, w którym wszystko jest możliwe: pies na motorze, kot mknący na rowerze czy wiewiórka lecąca balonem. Lullaby to rzeczywistość oparta na marzeniach, zabawie, poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań. A dla miłośników minimalizmu i nowoczesnej, oszczędnej formy idealne będą grafiki: Little Story, Welcome, Paper Ship. Wszystkie zabierają nas w podróż do świata dziecięcej wyobraźni oraz zabaw z papieru. Najmłodsi także potrafią docenić słynne „mniej znaczy więcej” Miesa van der Rohe.

 

Bajkowe tapety do pokoi dziecięcych pozwalają stworzyć niebanalne, czarodziejskie wnętrza dla najmłodszych. Stonowane, ciepłe barwy  aranżują wnętrze, która będzie pełnić wiele funkcji: od sypialni, bawialni, przez miejsce do odpoczynku i przyjmowania gości. A gdy ze ścian będą zerkać bajkowe postacie, to z pewnością najmłodsi będą czuć się wyjątkowo dobrze.

 

Czas generowania strony: -1695791358,01s