Ambiance | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Ambiance

Bogate źródło kolorystycznych inspiracji.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Kolorystyka projektu graficznego ma fundamentalne znaczenie dla tego, jak zostanie on odebrany. Podobnie z wnętrzem - jeśli odpowiada nam pod względem kolorystycznym, wielce prawdopodobne jest, że będziemy się w nim dobrze czuli. Kolory wywołują w nas emocje, często działając na podświadomość, wpływają na nasze preferencje i zachowania.

Jeśli samodzielna decyzja dotycząca doboru kolorów w naszym projekcie nastręcza nam trudności, możemy skorzystać z generatorów i katalogów palet kolorystycznych dostępnych w Internecie. Jednym z najbardziej przystępnych programów, który stanowi bogaty zbiór inspiracji, jest Ambiance. Skrypt pozwala na losowe wyszukiwanie pięknie skomponowanych palet kolorystycznych, które następnie możemy skopiować i wykorzystać do własnych celów. Na podobnej zasadzie działa narzędzie o nazwie Color Hunt. Wystarczy odwiedzić stronę, by móc czerpać z setek sprawdzonych zestawów. 

Dla bardziej samodzielnych użytkowników świetną propozycją jest program Paletton, który umożliwia tworzenie własnych palet z uwzględnieniem reguł kolorystycznych lub Adobe Color CC. Ten ostatni pozwala wykorzystać własne zdjęcie i na tej podstawie skonfigurować idealne połączenie barw.

Czas generowania strony: -1721633512,82s