Alessandro Pautasso | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2018-01-29

Alessandro Pautasso

Wolność tworzenia poza schematami
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Światowa renoma włoskiej marki Glamora bez wątpienia wypływa ze współpracy z najlepszymi grafikami i projektantami. Spośród innych wyróżniają się pasją tworzenia, ciągłym szukaniem nowych definicji piękna oraz czerpaniem inspiracji w najróżniejszych dziedzinach. Wśród szerokiego grona designerów wyróżnić należy Alessandro Pautasso, który specjalizuje się w sztuce cyfrowej i technikach mieszanych.


Jego portfolio z pewnością nie należy do standardowych i klasycznych. Feeria barw, wyrazistość i intensywność kolorów, sięganie do ikon światowego kina… na stworzone przez niego grafiki wielkoformatowe można się wpatrywać godzinami. Nic dziwnego, że wśród klientów Alessandro Pautasso znajdziemy: The New York Times, The Seattle Times, Los Angeles Times, Sony Music, Greenpeace czy Adidasa.


Od dzieciństwa wiedział, że jego przyszłość powiązana będzie z rysunkiem. O tym, że zostanie ilustratorem i grafikiem zdecydował tuż po tym, jak zobaczył książkę „The Beatles: Illustrated Lyrics” Alana Aldridge’a.


Dziś, jego grafiki stworzone dla Glamory, w tym najsłynniejsza i najbardziej rozpoznawana kolekcja Abstract Colors, to nie tylko niezwykły kunszt detalu, ale także wielka pasja i odwaga tworzenia. Feeria kolorów, która wnosi do wnętrz niepowtarzalny klimat i nastrój. Obok grafik wielkoformatowych autorstwa Alessandro Pautasso nie sposób przejść obojętnie… zapadają w pamięć na dłużej. Są ponadczasowe i uniwersalne – takie jak dobry, oryginalny design!


 


Czas generowania strony: -1721635337,21s