W nowo otwartym Design Museum w Kensington w Londynie odbyła się gala wręczenia „Andrew Martin International Interior Designer of the Year 2016”. Nagroda została przyznana po raz dwudziesty.


 

Konkurs „Andrew Martin International Interior Designer of the Year” został zainicjowany przez Martina Wallera w 1996 i bardzo szybko stał się prestiżowym wydarzeniem w branży wnętrzarskiej. Nagroda zyskała światowy rozgłos i renomę, do tego stopnia, że „The Sunday Times” nadał jej przydomek „Wnętrzarskich Oskarów”. Laureatami nagrody w poprzednich latach byli tacy projektanci jak: Kelly Hoppen, Kit Kemp czy Martyn Lawrence-Bullard. 

 

Zgłoszenia do konkursu napływają ze wszystkich zakątków świata przez cały rok. W tym roku z samych Chin otrzymano około 400 prac konkursowych. Jury nie ma łatwego zadania nie tylko ze względu na liczbę zgłoszeń, ale również dlatego, że projekty są bardzo różnorodne. Musi oceniać i porównywać domek na plaży w Barbados z mieszkaniem w stylu rustykalnym w Connecticut czy modernistycznym penthousem w Hong Kongu. 

 

Nagroda jest również uznaniem wybitnej i często wieloletniej pracy w branży. Tak stało się w tym roku, gdyż prestiżowy tytuł „International Interior Designer of the Year 2016 przyznano Nickiemu Haslamowi. Martin Waller uzasadniając wybór jury, powiedział, że Haslam jest niezwykle uzdolnionym projektantem, ma przede wszystkim osobowość i charyzmę. Waller wyraził przekonanie, że w dekoracji wnętrz właśnie osobowość ma decydujące znaczenie. 

 

Nicholas Ponsonby „Nicky” Haslam (ur.1939) to londyński dekorator wnętrz i założyciel firmy NH Studio Ltd. Projektował wnętrza mieszkań m.in. dla takich sław jak: Mick Jagger, Bryan Ferry, Rod Stewart, Ringo Starr, Charles Saatchi i Rupert Everett. Podsumowując swoją pracę, Nicky Haslam podkreśla, że dekoruje we wszystkich stylach, natomiast cechą łączącą wszystkie projekty jest chic w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Według niego wnętrza, w których przeważają takie materiały, jak szkło czy stal wyglądają pięknie, ale nie sprawiają, że czujemy się w nich szczęśliwi. Komfort jest dla niego szalenie ważny.

 

Więcej informacji o projektancie można znaleźć na stronie.