Wystawiajmy się! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-01-29

Wystawiajmy się!

Już po raz czwarty Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla polskich projektantów, którzy chcą zaprezentować swoje prace międzynarodowej publiczności.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter
Udział w międzynarodowych targach branżowych jest najlepszą okazją, by przedstawić swoje osiągnięcia szerokiej publiczności, nawiązać kontakty z kuratorami, producentami, dystrybutorami, zainicjować współpracę z międzynarodowymi partnerami, a także włączyć się do światowego obiegu. Pokazując prężnie działających polskich projektantów i wyjątkowe efekty ich pracy, Instytut realizuje swój cel programowy - kształtowania świadomości zagranicznych odbiorców na temat współczesnej kultury polskiej.

Zgłoszenia mogą nadsyłać zarówno doświadczeni, jak i początkujący twórcy, osoby indywidualne oraz grupy projektowe. Projektanci mogą się ubiegać o wsparcie prezentacji na zagranicznych targach, festiwalach, biennale designu i mody, a także w wystawach zbiorowych i indywidualnych organizowanych muzeach i galeriach za granicą. 

Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez członków zespołu programu Polska Design Instytutu Adama Mickiewicza oraz ekspertów zewnętrznych.

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wstępny kosztorys na stronie internetowej www.iam.pl i wysłać je wraz z załącznikami na adres: WystawSie@iam.pl do dnia 7 kwietnia 2017 r. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 kwietnia 2017 r. na stronie Instytutu.

<