Warszawa dla estetów | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Warszawa dla estetów

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Jeśli wciąż poruszasz się znanymi ścieżkami i masz w sobie głód poznania tajemnic Warszawy, a oprowadzając po niej gości z innych miast lub z zagranicy nie do końca wiesz, od czego właściwie zacząć — ten nowy przewodnik jest dla Ciebie.


 

Album Warszawa. Warsaw to pierwsza publikacja przygotowana z tak dużym rozmachem, poświęcona nieoczywistym atrakcjom stolicy. Autorką i redaktorką książki jest Agnieszka Kowalska, była dziennikarka „Gazety Wyborczej” i „Co Jest Grane”, współtwórczyni bloga Zrób to w Warszawie, inicjatorka pchlego targu na Pradze — Zoo Marketu. Projekt graficzny stworzyła wybitna projektantka Mamastudio i założycielka hotelu butikowego Autors Room (pasaliśmy o nim tutaj) Magdalena Ponagajbo. Autorami zdjęć są świetni fotografowie: Aga Bilska i Filip Marek Klimaszewski. Twórcze kombo wyczulone na alternatywne, estetyczne, inspirujące miejsca przedstawia nam mapę bazarków, knajp, księgarniami, sklepów wraz z sylwetkami ludzi tworzących unikalny charakter miasta.

 

Zainspirowali nas goście Autora, którzy bardzo chwalą Warszawę i są jej bardzo ciekawi. Chcą ją zwiedzać ścieżkami związanymi z dizajnem, modą, architekturą, sztuką, jedzeniem i takie ścieżki polecamy im w albumie. Słyszeliśmy już głosy, że Warszawa prezentuje się w nim lepiej niż w rzeczywistości. A może to my nie potrafimy docenić zmian, jakie tu zaszły? Dzięki zapałowi i kreatywności ludzi, których przedstawiamy w albumie wciąż przybywa ciekawych miejsc i inicjatyw. I sami mamy w nim jeszcze wiele do odkrycia — wyjaśnia Agnieszka Kowalska.

 

Album Warszawa. Warsaw wydany jest w dwóch wersjach językowych — polskiej i angielskiej.

Można go kupić w najlepszych księgarniach w Warszawie i w Polsce oraz na stronie www.autorrooms.pl/Giftshop

Oficjalna premiera publikacji już jutro w barze Studio w PKiN: Balanga z okazji wydania albumu

Czas generowania strony: -1656983984,66s