W trakcie przyjęcia urodzinowego zorganizowanego pod hasłem „Historia pewnej lampy” świętowano rocznicę funkcjonowania marki Dekorian na olsztyńskim rynku oraz fakt, że stał się on wyłącznym dystrybutorem oświetlenia Artemide w stolicy Warmii i Mazur.

Bohaterką wieczoru była lampa Tolomeo - zaprojektowana w 1987 roku przez dwóch włoskich designerów: Michela De Lucchi i Giancarlo Fassinę. Tolomeo jest dziś najsłynniejszym i najlepiej sprzedającym się produktem Artemide, który zyskał status ikony designu. Od lat zachwyca swoich miłośników perfekcyjnym połączeniem wzornictwa i inżynierii.

Uroczysty wieczór uświetniły warsztaty iluminacji dr Michała Pawlaczyka z firmy Schreder, które zakończyły się pokazem. Goście mieli okazję degustować szlachetne nuty 20,3 i 40-letniego porto przeprowadzoną przez Piotra Dziadkowieca - kanclerz konfraterni mistrzów polskich barmanów , posłuchać muzyki na żywo, a główną atrakcją tej niezwykłej imprezy urodzinowej było było losowanie złotej lampy włoskiej marki.

Złotą i czarną Tolomeo oraz inne modele - m.in. fantastyczną Chlorophilię, absolutnie klasyczną Mercury, inspirowany szczękami rekina kinkiet Mesmeri oraz futurystyczną oprawę Cadmo autorstwa słynnego Karima Rashida – można podziwiać w olsztyńskim salonie przy ul. Marka Kotańskiego 6."