To, co najlepsze w drewnie | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-02-06

To, co najlepsze w drewnie

Wood Awards to wydarzenie, które nagradza najlepszych twórców różnych dziedzin pracujących w drewnie. Niedawno ogłoszono zwycięzców 2017 roku.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Od 46 lat w Wielkiej Brytanii, co roku ma miejsce unikatowe wydarzenie - Wood Awards. Konkurs, który jednoczy architektów, rzemieślników oraz projektantów tworzących swoje prace w drewnie. Obiekty wykonane z tego materiału są oceniane w dwóch głównych kategoriach: budynki oraz meble i produkty, a każda z nich dzieli się na pięć podrzędnych.

 

W tegorocznej edycji Wood Awards główną nagrodę zgarnął Costal House w Darthmouth - projekt pracowni 6a. To dom rodzinny z początków XX wieku, który architekci w nieoczywisty sposób zaprojektowali na nowo, zmieniając układ pomieszczeń, jako bazę zostawiając jedynie ceglane ściany. Konkursowe jury doceniło użycie drewna w różnoraki sposób i stworzenie wnętrza otwartego, o naturalnym charakterze.

 

W kategorii "edukacja i sektor publiczny" zwycięzcą został projekt Maggie’s Centre w Oldham - siedziba organizacji dobroczynnej pomagającej osobom chorym na raka. Koncept budynku zwrócił na siebie uwagę nie tylko formą, ale też przełomowym wykorzystaniem drewna liściastego.

 

Laury w dziedzinie produkcji przemysłowej przypadły w tym roku dla krzesła Narin, projektu Davida Irwina dla Case Furniture. Mebel charakteryzujący się smukłą sylwetką nadającą mu lekkości, został doceniony za połączenie użyteczności i elegancji. To produkt, który znajdzie zainteresowanie wśród szerokiej grupy odbiorców, zmieniający postrzeganie krzesła składanego.

 

Kolejny projekt, który zwraca na siebie uwagę to wygrany w kategorii "na zamówienie", czyli Time and Texture. Instalacja tworząca “krajobraz obiektów”. Drewniane formy wykonane z dębu oraz cedru odnoszą się do ich otoczenia, czyli natury. Odzwierciedlają organiczne kształty ogrodu - nasion, pyłu, kamieni.

 

Wood Awards to wydarzenie, które warto mieć na uwadze. Mimo, że skupione na jednym materiale, jest wartościowym przeglądem współczesnego designu i daje okazję do poznania wszechstronnych osobowości. 

<