Tematem przewodnim jesiennej edycji targów będzie "comfort zone". W czasach, kiedy czujemy się coraz mniej bezpiecznie w zatłoczonych przestrzeniach publicznych, twórcy targów proponują, aby skupić się na miejscach, które kojarzą nam się z komfortem i spokojem. Nawiązując do tematu przewodniego, organizatorzy zaaranżują specjalną strefę inspiracji. Produkty w niej prezentowane stworzą przestrzeń, w której będziemy czuć się przyjemnie i bezpiecznie. Miękkie materiały, owalne kształty sprawią, że odwiedzający poczują spokój i będą mogli się zrelaksować.

 Targi zostaną zorganizowane w osiem sektorów, w których prezentowane będą meble, dodatki, akcesoria. Tegoroczna nowość to dwa dodatkowe sektory poświęcone tkaninom. Hala wystawowa podzielona została na trzy strefy MAISON - poświęcona wystrojowi wnętrz, OBJECT - prezentująca ciekawe przedmioty, akcesoria kuchenne, pomysły na prezenty oraz INFLUENCES - przestrzeń dedykowana profesjonalistom, umożliwiająca nawiązywanie kontaktów, współpracy wśród specjalistów z branży.  Miejscem wpisującym się w temat przewodni targów jest kawiarnio-księgarnia, dostępna dla odwiedzających, urządzona tak, żeby poczuć się w niej jak w swojej osobistej strefie komfortu.

 Targi Maison&Objet to nie tylko niepowtarzalna możliwość obejrzenia najciekawszych  produktów i zaczerpnięcia inspiracji, ale także szansa osobistego poznania wystawców, zdobycia kontaktów, czy wzięcia udziału w wykładach. Co roku imprezę odwiedza ok. 80 tysięcy osób. Podczas targów przyznawane są nagrody: Designer of the Year oraz nagroda dla młodych projektantów: Rising Talents. Nagroda dla projektanta roku trafi do Tristana Auera, projektującego eklektyczne wnętrza, łączące elementy baroku z nowoczesnością.

 Targi potrwają od 8 do 12 września, w centrum wystawowym Paris Nord Villepinte. Poruszanie się po nich ułatwi mapa przygotowana przez organizatorów: http://www.maison-objet.com/content/Library_Image/141/file/original/59438969889cfS17-Plan-PNV_simulation_20170615.jpg