Targi Heimtextil 2019 | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-03-01

Targi Heimtextil 2019

Jak wiadomo Frankfurt targami stoi. Tym razem, w styczniu, branża wnętrzarska spotkała się tam na targach tekstyliów. Zobaczmy co nowego w tym roku zaproponowali organizatorzy Heimtextil. Było sporo rozmów o zrównoważonym rozwoju i ekologicznym projektowaniu. Ta edycja była też możliwością do rozwinięcia skrzydeł przez młodych marek i projektantów.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

To największe na świecie targi tekstyliów do wyposażenia mieszkań, domów i obiektów użyteczności publicznej! Od 8 do 11 stycznia z tej okazji Frankfurt odwiedziło blisko 70 tysięcy odwiedzających ze 135 krajów. W sumie swoje stoiska zaprezentowało 3025 wystawców z 65 krajów, w tym 40 firm z Polski. Podczas imprezy zaprezentowano szeroką gamę produktów: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bieliznę pościelową, kołdry, poduszki, a także tekstylia do kuchni i łazienki, dywany i materace. 
Po raz pierwszy organizatorzy mocno zaakcentowali kwestię zrównoważonego rozwoju w branży tekstylnej. Wielu wystawców zaprezentowało innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące recykling butelek PET czy plastik z oceanów. Odwiedzający stoiska mogli zapoznać się z szeroką ofertą certyfikowanych, naturalnych materiałów. Istotnym tematem okazało się zużycie wody w przemyśle tekstylnym oraz wykorzystywanie mikroplastików. Specjalnie na tegoroczne targi powstał katalog wystawców „Green Directory”, w którym zaprezentowało się blisko 150 firm, które produkują tekstylia z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju . 


Nowością była też promocja młodych talentów. Tym razem pojawiły się już nie tylko marki znane od lat w branży wnętrzarskiej, ale też młodzi przedsiębiorcy oraz projektanci. Zaprezentowali oni najnowsze inspiracje oraz innowacyjne rozwiązania z obszaru tekstyliów. Interesującym wydarzeniem było zorganizowanie konkursu ,,NEW & NEXT”, skierowanego do placówek szkolących w zakresie projektowania tekstyliów.

<