TARGI 2017: trzy najciekawsze projekty z imm w Kolonii | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

TARGI 2017: trzy najciekawsze projekty z imm w Kolonii

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

W poniedziałek, 16 stycznia ruszyła kolejna edycja międzynarodowych targów mebli i wyposażenia wnętrz imm Cologne/Living Kitchen 2017. Wydarzenie potrwa do niedzieli, 22 stycznia.


 

Dla tych, którzy nie mają okazji osobiście odwiedzić targów w Kolonii, przygotowaliśmy przegląd długo zapowiadanych projektów. Do „gwoździ programu” należy instalacja „Das Haus – Interiors on Stage”, którą w tym roku zaprojektował designer z Nowego Jorku, Todd Bracher oraz pokazowe mieszkania zaaranżowane przez znane blogerki, Holly Becker z decor8 i Desiree Groenendal z Vosgesparis odzwierciedlające ich interpretację nadchodzących trendów.

 

Futurystyczny dom 

Dom projektu Todda Brachera jest totalnym zaskoczeniem. Kuchnia jest w nim jednocześnie pokojem gościnnym, w którym obok przypraw stoją książki, obok lampki do czytania znajduje się umywalka. Projektant nazywa swój koncept „pożywieniem dla ciała i ducha”. W domu nie znajdziemy łazienki — na znak powrotu do natury prysznic został zaprojektowany na zewnątrz budynku. Swoim pomysłem Bracher podejmuje grę z naszymi przyzwyczajeniami i przełamuje tradycyjnie przejęty podział przestrzeni mieszkalnej.

 

todd bracher imm cologne 2017 4

 

todd bracher imm cologne 2017 2

 

todd bracher imm cologne 2017 6

 

todd bracher imm cologne 2017 3

 

todd bracher imm cologne 2017

 

Minimum koloru, maksimum stylu

W przestrzeni targowej „Pure Editions”, która prezentuje innowacyjne projekty wnętrzarskie i wysokiej jakości produkty można oglądać mieszkanie urządzone przez Desiree Groenendal. Blogerka z Vosgesparis podkreśla, że jest to projekt, który odzwierciedla jej osobowość, a wśród przedmiotów, które znajdziemy w pokazowym apartamencie, znajduje się wiele osobistych pamiątek. Jej zdaniem każdy urządzając swój dom, powinien otoczyć się przedmiotami, które coś dla niego znaczą. Jej styl zwykle określany jest jako „minimal colour – maximum style”. W prezentowanym projekcie blogerka łączy styl industrialny z elementami skandynawskiego, dodaje ulubiony czarny kolor i obowiązkowe rośliny.

 

vosgesparis imm cologne 2017 5

 

vosgesparis imm cologne 2017 2

 

vosgesparis imm cologne 2017 3

 

vosgesparis imm cologne 2017 1

 

Pastelowy kolaż

Holly Becker, która prowadzi bloga decor8, zaproponowała przestrzeń bardziej przytulną. Mimo że zielony ma być najmodniejszym kolorem sezonu 2017, świadomie zaproponowała pastele. Jej celem było stworzenie mieszkania, w którym odwiedzający targi mogą poczuć się jak w domu, zrelaksować się i odpocząć. Projektantka, chcąc zaskoczyć i inspirować wszystkich, którzy oglądają jej projekt, pomieszała w aranżacji produkty luksusowe z tańszymi, pokazując, że dzięki kreatywności mogą one wyglądać równie efektownie.

 

decor8 imm cologne 2017 3

 

decor8 imm cologne 2017 2

 

decor8 imm cologne 2017 1

 

decor8 imm cologne 2017 4

Czas generowania strony: -1656559566,31s