Już od jutra europejską stolicą designu znów będzie Mediolan. Startuje Salone del Mobile Milano 2017. To 56. edycja najważniejszych europejskich targów wnętrzarskich. Nie może nas tam zabraknąć. 


 

Mediolańskie targi są wielką imprezą wystawienniczą, która co roku przyciąga ponad 300 tysięcy gości z 165 różnych krajów. To wielkie zainteresowanie bierze się z szerokiego zakresu prezentowanych produktów, gdzie meble i oświetlenie to tylko początek. Salone del Mobile to przedsięwzięcie znane z dbałości o szczegóły oraz ze znakomitej organizacji. W tym roku zaprezentuje się tam ponad 2400 wystawców. Przedstawiciele naszej redakcji już są na miejscu, aby przygotowywać dla Was na gorąco relacje z tego wydarzenia. 

 

Od 4. do 9. kwietnia pięć wystaw: Salone Internazionale del Mobile, International Furnishing Accessories Exhibition, Euroluce, Workplace3.0 i SaloneSatellite będzie się odbywało równocześnie, dla przedstawicieli branży codziennie od 9:30 do 18:30, a dla pozostałych gości w weekend. Tłem dla wszystkich wydarzeń będzie piękny Mediolan, z którego władzami Salone del Mobile współpracuje od wielu lat. Według słów samego burmistrza miasta, Giuseppe’a Sali, organizacja targów zawsze jest wielkim wyzwaniem, lecz jest dumny, że zarządzane przez niego miasto uznawane jest za światową stolicę designu. Dzięki współpracy z targami, ma ono szansę wypromować młode talenty i podkreślić zasługi znanych mistrzów.

 

Na pierwszej z wystaw, Salone Internazionale del Mobile, znajdziemy klasyczne meble w nowej odsłonie, a w części zatytułowanej Euroluce, która w tym roku będzie mieć już swoją 29. edycję, znajdziemy wszystko na temat oświetlenia. Od dekoracyjnych lamp, które świetnie sprawdzą się w domowych wnętrzach, po najnowsze systemy mające na celu oszczędzanie energii i wydajność, używane w dużych obiektach czy na ulicach miast.

 

Workplace 3.0 to natomiast wystawa poświęcona designowi i technologicznym zmianom, których co roku przybywa w zawrotnym tempie. Na wystawie obejrzeć będzie można wiele rozwiązań do biur, urzędów czy przestrzeni publicznej, ale indywidualny klient także znajdzie coś dla siebie. 

 

Tegoroczna edycja iSaloni odbędzie się w Federlegno Arredo Eventi spa w Mediolanie, bilety są do kupienia na stronie organizatora.