TARGI 2017: co w tym roku na Maison&Objet? | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

TARGI 2017: co w tym roku na Maison&Objet?

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Już za dwa tygodnie odbędzie się kolejna edycja paryskich targów Maison&Objet. Jest to wyjątkowe miejce spotkań, które gromadzi producentów wyposażenia wnętrz, architektów i miłośników designu z całego świata.


 

Motywem przewodnim styczniowej edycji targów będzie „silence”, czyli cisza. Szalone tempo życia oraz natłok bodźców - obrazów i dźwięków, które towarzyszą nam na co dzień - sprawiają, że potrzebujemy odpoczynku i ukojenia. Wnętrze, w którym przebywamy ma być oazą wyciszenia i relaksu. O tym właśnie chcą przypomnieć zwiedzającym organizatorzy targów a poświęcone temu krótkie video inspiracyjne można obejrzeć pod tym linkiem. Specjalnie zaaranżowane Forum Inspiracji, ze scenografią zaprojektowaną przez Elizabeth Leriche, pozwoli odwiedzającym doświadczyć zjawiska ciszy na różne sposoby. Posłużą do tego stworzone instalacje oraz inspirowane motywem przewodnim przedmioty. Zaprojektowana z myślą o błogim relaksie targowa księgarnio-kawiarnia pozwoli natomiast na chwilę odpoczynku w towarzystwie dobrej książki.

 

Targi podzielone będą na trzy podstawowe strefy. MAISON Hub jest przestrzenią dedykowaną wystrojowi wnętrz. Znajdziemy tam meble i liczne dodatki, oświetlenie czy tekstylia. OBJET Hub to pięć unikalnych stref poświęconych przedmiotom z różnych kategorii. Rzeczy do kuchni i jadalni, małe obiekty codziennego użytku, a także rozbudowana przestrzeń z meblami, tekstyliami oraz akcesoriami do pokoju dziecięcego - to tylko część prezentowanej na targach oferty. Natomiast INFLUENCES Hub jest miejscem stworzonym z myślą o specjalistach - architektach, projektantach wnętrz i trend-setterach, szukających wyjątkowych produktów i rozwiązań. To nieocenione źródło inspiracji i pomysłów, a także możliwość poznania nowych marek i nawiązania ciekawych kontaktów oraz współpracy.

 

Wydarzenie jest również doskonałą okazją do zapoznania się z nowymi nazwiskami ze świata designu. Podczas targów przyznawane są nagrody Rising Talent Awards, w których sześciu znamienitych projektantów nominuje sześć najbardziej obiecujących talentów, w tym roku z Wielkiej Brytanii. Wyróżniani są twórcy, którzy w swoich projektach ponad wszystko stawiają na innowację i doskonałą jakość. W tym roku wśród nominowanych znalazł się m.in. Polak - mieszkający w Londynie Marcin Rusak. Ponadto, Maison&Objet wskazuje Projektanta Roku - tym razem tytuł ten otrzymał francuz Pierre Charpin, znany z eleganckich, nowoczesnych i minimalistycznych projektów.

 

 maisonobject 2017 rising talent awards

 

Maison&Objet jest obowiązkowym wydarzeniem dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć branżę wnętrzarską, poznać rynek oraz panujące trendy. Styczniowa edycja odbędzie się w dniach 20-24 stycznia 2017 w Parc des Expositions de Villepinte w Paryżu. Bilety można nabyć tutaj.

Czas generowania strony: -1656980291,74s