Targi 2017: Ambiente for beginners | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Targi 2017: Ambiente for beginners

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Ambiente 2017 dobiegło końca, ale dla tych, którzy chcieliby się wybrać po raz pierwszy na kolejne edycje przygotowaliśmy krótki przewodnik.


 

W tym roku nasza redakcja sama przemierzyła drogę do Frankfurtu, więc chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami i wiedzą. Dzisiaj prezentujemy garść praktycznych informacji na temat targów i miasta, w którym się odbywają.

 

Targi Ambiente, jedne z największych targów dóbr konsumpcyjnych na świecie, odbywają się w centrum targowym Messe Frankfurt w Niemczech. Według najnowszych danych, tegoroczną edycję odwiedziło 142.000 osób z 154 krajów. Liczba ta rośnie z roku na rok dzięki obecności prawie wszystkich międzynarodowych marek, które chcą liczyć się w branży (w tym roku było 4.453 wystawców z 95 krajów) i doskonałej organizacji targów. 

 

Frankfurt nad Menem to piąte co do wielkości miasto w Niemczech z długą tradycją w zakresie międzynarodowego handlu. Dlatego infrastruktura, niezbędna do organizacji największych imprez wystawienniczych rozwijała się przez długie lata i to w centrum miasta. Hale targowe Messe Frankfurt znajdują się w pobliżu głównej stacji kolejowej, co jest praktycznym rozwiązaniem dla podróżujących pociągiem. Jednak najwygodniejszą i najszybszą opcją dla polskich gości targów jest skorzystanie z usług linii lotniczych. Połączenie z lotniska do centrum miasta zajmuje około 15 minut. 

 

Jakkolwiek jednak byśmy nie podróżowali to we Frankfurcie nie sposób się zgubić, tablice informacyjne (również w języku angielskim) dotyczące dojazdu na targi znajdują się praktycznie wszędzie. Wychodząc z metra na stacji Frankfurt Messe od razu odnajdujemy się przy bramkach prowadzących na targi, nie trzeba się przejmować, że cenny czas, który moglibyśmy wykorzystać na nawiązywanie międzynarodowych kontaktów, stracimy na dojazdy, szukanie hal czy wejścia. We Frankfurcie jest około 250 hoteli (wiele w centrum miasta), wiec planując przyjazd warto również dla oszczędności czasu zarezerwować jeden z tych w okolicach Messe. 

 

Aby uniknąć kolejek i zaoszczędzić pieniądze, polecamy również zakup biletu przez Internet, bo różnica miedzy tym kupionym w kasie wynosi nawet kilkanaście euro. Dzienny bilet na Ambiente 2017 wynosił 28 euro, a na 5 dni, czyli na całą długość targów 52 euro. Praktycznym rozwiązaniem jest także to, iż bilet na targi upoważnia nas do darmowych przejazdów na terenie Frankfurtu. Na bilecie widnieje również numer, który będzie nam potrzebny do połączenia się z darmowym Internetem na terenie targów. 

 

Kolejna edycja Ambiente odbędzie się w dniach 9-13 lutego 2018.

Czas generowania strony: -1656984141,83s