Szukasz sztuki do wnętrza? Nadchodzi niepowtarzalna okazja | Dekorian Home
logo dekorianhome
WYDARZENIA | 2017-10-12

Szukasz sztuki do wnętrza? Nadchodzi niepowtarzalna okazja

Udostępnij

Warsaw Gallery Weekend to coroczny festiwal sztuki współczesnej organizowany przez warszawskie galerie i najważniejsze instytucje kultury.  


 

Warsaw Gallery Weekend nie ma charakteru wyłącznie lokalnego. W ostatni wrześniowy weekend Warszawa staje się celem podróży gości z zagranicy i różnych rejonów Polski. Są wśród nich m.in. artyści zapraszani do projektów, kolekcjonerzy, ciekawi, co nowego dzieje się w polskiej sztuce, kuratorzy poszukujący nowych odkryć, krytycy i dziennikarze recenzujący wydarzenie.

 

Weekend startuje w piątek, 23 września o godz. 17 i rozpoczyna go seria symultanicznych wernisaży w 23 galeriach organizujących przedsięwzięcie. Później fala sztuki rozlewa się szerzej i naprawdę ciężko zdecydować, co wybrać, gdzie pójść w ciągu zaledwie trzech dni. Poza klasycznymi pozycjami obecnymi w agendach wielu festiwali — debatami, warsztatami, znajdziemy w nim całkowicie wyjątkowe okazje do obcowania ze sztuką w niecodziennym kontekście, m.in. oprowadzania po wystawach ze znanymi osobowościami kultury w roli przewodników, wizyty w pracowniach, spacery i śniadania z artystami. 

 

Jedno jest pewne: WGW pokazuje najciekawsze, najbardziej wartościowe zjawiska sceny artystycznej. Potwierdzeniem tego jest wsparcie, którego udzielają mu najważniejsze instytucje publiczne: Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej. Warsaw Gallery Weekend to bezprecedensowa okazja do zapoznania się z ofertą najważniejszych prywatnych galerii i być może odnalezienia w niej czegoś dla siebie. 

 

Mapa i program Warsaw Gallery Weekend do pobrania tutaj