Sztuka dla każdego! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-02-26

Sztuka dla każdego!

Takiego wydarzenia w Polsce jeszcze nie było! Targi Sztuki Dostępnej to nie lada gratka dla artystów, galerii, kolekcjonerów, a przede wszystkim tych, którzy interesują się sztuką. Głównym celem nowego przedsięwzięcia jest promowanie sztuki współczesnej 
- dobrej i niedrogiej.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

To wyjątkowa okazja na zakup wymarzonego dzieła sztuki za niewielką sumę. Tak, tak - na TSD będzie można nabyć obraz lub rzeźbę już za 50 zł. Górna granica cenowa to 5000 zł. Na pomysł zorganizowania imprezy wpadły dwie kobiety, które ze sztuką związane są od zawsze. Ewa Mierzejewska - z wykształcenia historyczka sztuki, z zawodu dziennikarka od lat związana z tematyką architektury wnętrz i designu, oraz Lena Szwed-Strużyńska - scenografka i dekoratorka wnętrz, współorganizatorka Warszawskich Targów Sztuki w Arkadach Kubickiego, właścicielka galerii Leonarda. 

Idea zorganizowania TSD zrodziła się w ich głowach nie tylko ze wspólnej pasji, ale także dlatego, że jak zgodnie zauważają w ostatnich latach w Polsce zainteresowanie sztuką znacznie wzrosło – także wśród osób, które nigdy dotąd nie zajmowały się tym tematem. — W społeczeństwie coraz silniejsza staje się potrzeba otaczania się dziełami sztuki na co dzień - mówią. — Z drugiej strony, brak edukacji powoduje, że ludzie czują się w świecie sztuki (zwłaszcza tej najnowszej) całkowicie zagubieni.

To właśnie dla tych osób Targi Sztuki Dostępnej będą dobrą okazją do zapoznania się z artystami, obejrzenia dzieł sztuki i zgłębienia wiadomości o być może nieco zawiłej  dziedzinie jaką jest sztuka współczesna. Sztuka ma stać się dla laików bardziej „dostępna” na dwa sposoby: poprzez wprowadzenie limitu cenowego – żadne dzieło sprzedane na Targach nie może być droższe niż 5000 zł – oraz przygotowując spotkania edukacyjne prowadzone przez ekspertów i artystów. Organizatorki spodziewają się od kilku do kilkunastu tysięcy odwiedzających, ilu będzie ich w rzeczywistości okaże się już niedługo, bo 2 i 3 marca. Na TSD przedstawione zostaną różne gatunki sztuki współczesnej, od malarstwa i grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, aż do tkaniny i porcelany artystycznej. W targach wezmą udział galerie zaproszone z całej Polski, prestiżowe i mniej znane.


Targi odbędą się w warszawskiej przestrzeni eventowej BABKA do Wynajęcia przy ul. Młocińskiej 5/7, 2-3 marca.


<