Jak co roku w kwietniu, przez pięć dni, kontakt z projektantami i dziennikarzami z czołowych miesięczników wnętrzarskich będzie utrudniony. Powód jest niebagatelny: wielkie święto światowego designu, czyli mediolańskie targi Salone del Mobile. W tym roku odbędą się po raz 55., a towarzyszące im hasło brzmi: „Come to the 55th year of wow in design”.


 

Efektu WOW wielbiciele designu doświadczają od 1961 roku. Początkowo Salone del Mobile promował tylko włoski przemysł meblarski, jednak szybko stał się wiodącą międzynarodową imprezą branżową. W tym roku do Włoch przybędzie ponad 2400 wystawców, aby pokazać się w centrum wystawowym Rho Fiera (ich stoiska zajmą powierzchnię 207 000 m2!), oraz kolejne setki eksponentów na wystawy towarzyszące głównej imprezie: International Furnishing Accessories Exhibition, Salone Satellite, EuroCucina, FTK (Technology For the Kitchen), a także International Bathroom Exhibition.

 

Organizatorzy podkreślają, że wybierając marki i designerów, którzy zaprezentują się na targach (na Salone Satellite pokaże się szerokiej publiczności aż 650. młodych talentów, w tym projektanci z Polski), chcą zachować równowagę pomiędzy tradycją, a nowoczesnością i innowacyjnością. Niewątpliwie wybierają wystawców uważnie, dzięki czemu targi pokazują pełen przekrój najnowszych trendów w designie, stając się inspiracją dla projektantów i wszystkich wielbicieli wzornictwa.

 

A ci przybywają do Mediolanu bardzo tłumnie. Organizatorzy spodziewają się w tym roku aż trzystu tysięcy gości związanych z branżą wnętrzarską. Oprócz wystaw na targach będą oni mogli wziąć udział w szeregu innych interesujących wydarzeń odbywających się w mediolańskich galeriach, muzeach i showroomach w ramach Milan Design Week.

 

(fot. materiały prasowe)