Startują paryskie targi Maison & Objet | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Startują paryskie targi Maison & Objet

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Dziś, 2 września ruszają jedne z największych i najważniejszych targów wnętrzarskich w Europie — Maison & Objet w Paryżu. Wydarzenie potrwa do poniedziałku.


 

 

Tematem tegorocznych targów jest zaproszenie do gry, bogatego arsenału kolorów, kształtów i znaków, które posiada oraz stanu umysłu, który narzuca — swobody twórczej, zabawy, żonglowania konwencjami, okresami, stylami. Główna idea będzie miała odzwierciedlenie w programie opracowanym przez Maison Objet Observatory. Gościom targów zostanie zaprezentowana m.in. Przestrzeń Inspiracji — instalacja ze scenografią Vincenta Grégoire oraz księgarnia Wild Café zaprojektowana przez Françoisa Bernarda. Przestrzeń konferencyjna z kolei zapewni możliwość głębszej refleksji o grze pod kątem aktualnych trendów. 

 

Każdego roku Maison & Objet umożliwia prezentację swojej twórczości sześciu młodym, utalentowanym designerom. W tym roku do wystawy zaproszono także Les Ateliers de Paris, które obchodzi 10 rocznicę swojej działalności. Młode talenty wybrane do udziału w przeglądzie są wcześniejszymi bądź aktualnymi rezydentami renomowanej instytucji. Będzie to niesamowita okazja, by mogli zaprezentować się międzynarodowej publiczności, jak również hommage dla Ateliers jako inkubatora talentów i miejsca zasłużonego dla sceny kulturalnej stolicy Francji. W wystawie udział wezmą AC/AL Studio, Charlotte Juillard, Pierre Charrié, Studio Monsieur, Désormeaux/Carrette, Julien Vermeulen.

 

Targi są podzielone na 3 sekcje: Maison, Objet i Influences. Pierwsza koncentruje się w 100% na wystroju wnętrz: meblach, dekoracjach, oświetleniu, tkaninach. Druga prezentuje obiekty różnych kształtów i skali — począwszy od małych gadżetów, przez przybory kuchenne, skończywszy na perfumach i akcesoriach modowych; wszystko, co wzbogaca nasze wnętrza i czyni je wyjątkowymi. Trzecia sekcja targów poświęcona jest innowacjom i nowinkom technicznym.

 

Maison & Objet przyciągają 70.000 odwiedzających i 3000 marek z całego świata. Wrześniowy weekend jest niesamowitą okazją do poszukiwania inspiracji, ale i wydarzeniem, podczas którego profesjonaliści mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Stanowi ważny przegląd aktualnych trendów i innowacji.

 

Więcej o programie: www.maison-objet.com

Czas generowania strony: -1656983064,08s