W ramach 15. edycji Dutch Design Week w Eindhoven będzie można zobaczyć ekspozycję "Stand by! Polish Design Education on Display". Wystawa potrwa od 22 do 30 października 2016 r. Organizatorem projektu jest Culture.pl.


 

Polska wystawa Stand by! Polish Design Education on Display przygotowana na tegoroczną edycję Dutch Design Week zaprezentowana będzie w Temporary Art Centre w Eindhoven. Tematem przewodnim ekspozycji jest refleksja nad edukacją studentów i przyszłością absolwentów kierunków projektowych. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną wybrane prace studentów z polskich szkół projektowania oraz pomysły edukacyjne nauczycieli. 

 

Twórcy wystawy podkreślają konieczność kształcenia wśród studentów postawy stand by mode, czyli stanu gotowości, który oznacza czujność, umiejętność obserwowania i trafnego reagowania na zmiany. „Młodzi polscy projektanci to ludzie dumni ze swoich korzeni, świadomi lokalnego potencjału, potrafiący wykorzystać żywe do dzisiaj tradycje w nowoczesny sposób" – mówi kuratorka wystawy Agata Nowotny. 

 

Dutch Design Week to największy festiwal poświęcony designowi w Holandii. Organizowany corocznie w październiku przyciąga ponad 275 tys. odwiedzających i ponad 2 tys. designerów. DDW koncentruje się przede wszystkim na przyszłości designu. W centrum zainteresowań 15. edycji festiwalu będzie The making of czyli proces tworzenia i sami twórcy. 

 

Stand by! Polish Design Education on Display

Dutch Design Week

Temporary Art Centre, Eindhoven

22-30 października 2016

Kuratorka: Agata Nowotny

Więcej o projekcie: www.culture.pl