Sn?hetta z wizytą w Polsce | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Sn?hetta z wizytą w Polsce

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Na zaproszenie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza 23.03.2017 w Warszawie wykład poprowadzi Jette Hopp, szefowa zespołów projektowych kultowej, norweskiej pracowni Snøhetta.

 


Spotkanie z Jette Hopp odbędzie się w ramach cyklu wykładów „Od wizji do projektu”, które organizowane są przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Dzięki działalności tej fundacji Warszawa już trzeci raz może gościć wybitne osobistości z branży, przedstawicieli najważniejszych pracowni oraz laureatów prestiżowych nagród.

 

Wykład Jette Hopp będzie okazją do zapoznania się z filozofią jednej z najlepiej rozpoznawalnych pracowni architektonicznych świata. Wizjonerstwo i interdyscyplinarność architektów Snøhetty, pozwoliły im na stworzenie takich monumentalnych realizacji jak Biblioteka Aleksandryjska w Egipcie, Opera Narodowa w Oslo czy Obserwatorium Reniferów w Parku Narodowym Dovrefjell. Wśród ostatnich dokonań pracowni należy wymienić przebudowę nowojorskiego Times Square czy projekt nowych koron norweskich, które zostały okrzyknięte „najpiękniejszymi banknotami świata”.

 

Spotkaniu z Jette Hopp towarzyszyć będzie prezentacja prac laureatów dwóch flagowych projektów fundacji: Stypendium PRAKTYKA i Konkursu TEORIA.

 

Rezerwacja biletów: https://fsk-snohetta.evenea.pl/

<