Konkurs Red Dot Design Award organizowany jest od 1955 roku przez Design Zentrum Nordhrein Westfalen w Essen. W tym roku Red Dot Best of the Best nagrodzono 79 produktów, Red Dotem 1304, a wyróżnienie honorowe otrzymało 107 zgłoszeń.


 

Jednym z produktów nagrodzonych „Oscarem designu” jest tynk dekoracyjny o magnetycznych właściwościach. MagnetPlaster od MagPaint to rewolucyjny pomysł na szybką i niezwykle efektowną dekorację ściany. Jedna warstwa tynku MagnetPlaster wykazuje silniejsze właściwości magnetyczne, niż trzy warstwy zwykłej farby magnetycznej. Miłośnicy efektownych i wygodnych mebli wypoczynkowych powinni zatrzymać się na chwilę nad propozycją włoskiej firmy Poltrona Frau. Nowoczesna sofa, która pełni także funkcję szezlonga, ujmuje architektoniczną formą, której nadano nowoczesne i miękkie wykończenie.

 

 „Czerwoną kropką” odznaczona została także czarno-biała kolekcja ceramiki Monochrome Magic firmy Villeroy & Boch. Charakteryzuje się ona niekonwencjonalnym formatem płytek 120x40 cm oraz efektownymi dekorami. 

 

Jednym ze zwycięskich produktów w dziedzinie oświetlenia jest Tim lamp firmy BOMMA. Kolekcja składa się z dwóch kryształowych kul o wymiarach 50-70 cm, przypominających formą klasyczną żarówkę. Kule dmuchane są ręcznie co jest gwarantem tego, że każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

 

(fot. materiały prasowe)