P5124-62 Sun Dried Tomatoes przychodzi nam do głowy w bardzo naturalny sposób. Ciepłe i spokojne odcienie pomarańczowego zawsze kojarzą się z jesienią. Świat flory narzuca nam tę barwę i maluje nią wszystkie chodniki, ulice, skwerki  czy lasy. Ludzkie działania ograniczają się jedynie do „zagarnięcia kolorów” spadających z drzew liści na małe skupiska, tworząc często swoistą „jesienną paletę” w jednym miejscu.

Teraz możemy swobodnie skorzystać z dobrodziejstwa natury i wystroić swoje wnętrza w klimacie niesłusznie, najmniej lubianej pory roku – jesieni. Ściany z kolorem października nie będą stonowane i nie widoczne, wręcz przeciwnie – zdominują przestrzeń i mocno ją ocieplą. W dzień przyciągną promienie słońca i rozświetlą pomieszczenie, a wieczorem podniosą o kilka stopni odczuwalną temperaturę. Żeby spotęgować ten efekt, sugerowane jest użycie wielu, punktowych źródeł sztucznego światła, najlepiej również o ciepłej barwie. Efekt przytulności na coraz to dłuższe noce zapewniony.

Kolor P5124-62 Sun Dried Tomatoes pasuje do ciemnych lub szarych dodatków, jeżeli chcemy uzyskać wspomniane poczucie przytulności, ale też do białych czy błękitnych – kiedy planujemy mocno kontrastowo ożywić nasze przestrzenie. Ciekawym rozwiązaniem jest również użycie barwy października tylko na jednej ścianie bądź wydzielonej części pokoju.


* odpowiednikiem P5124-62 Sun Dried Tomatoes w nowej szafie kolorów jest 132D.

** promocja -15% na kolor października ważna jest do 31 października 2020 r./nie dotyczy Dekorian Club/nie łączy się z innymi promocjami/do wyczerpania zapasów