| Dekorian Home
WYDARZENIA | 2020-09-30

Przywitajmy kolor października wybrany z palety Para Paints

Na pierwszy, w pełni jesienny miesiąc przygotowaliśmy adekwatny do pory roku kolor - P5124-62 Sun Dried Tomatoes. Choć oryginalna nazwa nawiązuje do wypalonych słońcem suszonych pomidorów, to barwa ta idealnie pasuje również do odcieni opadłych, pokrywających chodniki liści czy dominujących na polach dyń.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

P5124-62 Sun Dried Tomatoes przychodzi nam do głowy w bardzo naturalny sposób. Ciepłe i spokojne odcienie pomarańczowego zawsze kojarzą się z jesienią. Świat flory narzuca nam tę barwę i maluje nią wszystkie chodniki, ulice, skwerki  czy lasy. Ludzkie działania ograniczają się jedynie do „zagarnięcia kolorów” spadających z drzew liści na małe skupiska, tworząc często swoistą „jesienną paletę” w jednym miejscu.

Teraz możemy swobodnie skorzystać z dobrodziejstwa natury i wystroić swoje wnętrza w klimacie niesłusznie, najmniej lubianej pory roku – jesieni. Ściany z kolorem października nie będą stonowane i nie widoczne, wręcz przeciwnie – zdominują przestrzeń i mocno ją ocieplą. W dzień przyciągną promienie słońca i rozświetlą pomieszczenie, a wieczorem podniosą o kilka stopni odczuwalną temperaturę. Żeby spotęgować ten efekt, sugerowane jest użycie wielu, punktowych źródeł sztucznego światła, najlepiej również o ciepłej barwie. Efekt przytulności na coraz to dłuższe noce zapewniony.

Kolor P5124-62 Sun Dried Tomatoes pasuje do ciemnych lub szarych dodatków, jeżeli chcemy uzyskać wspomniane poczucie przytulności, ale też do białych czy błękitnych – kiedy planujemy mocno kontrastowo ożywić nasze przestrzenie. Ciekawym rozwiązaniem jest również użycie barwy października tylko na jednej ścianie bądź wydzielonej części pokoju.


* odpowiednikiem P5124-62 Sun Dried Tomatoes w nowej szafie kolorów jest 132D.

** promocja -15% na kolor października ważna jest do 31 października 2020 r./nie dotyczy Dekorian Club/nie łączy się z innymi promocjami/do wyczerpania zapasów


Czas generowania strony: -1656983238,50s