| Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-03-28

Projektowanie według Hayon’a

Gościem specjalnym tegorocznej 12. edycji Łódź Design Festival będzie gwiazda światowego formatu, hiszpański projektant Jaime Hayon. W ramach łódzkiego święta wygłosi on wykład „Form Follows Function, and Then What?” Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze trochę zaczekać. Ale nie tak długo, bo Łódź Design Festival w tym roku odbędzie się już w maju!
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Fotografuje się w strojach klauna, albo pluszowego królika, a już za chwilę wskakuje w smoking i cylinder. Nigdy nie wiadomo czym tym razem zaskoczy. Bo Jaime Hayon to jeden z najbardziej awangardowych  projektantów naszych czasów. Jego ekscentryczna natura idzie jednak w parze z nieprzeciętnym talentem i wielką pracowitością. Dlatego niedawno został uznany przez prestiżowy magazyn „Time” za jednego z najbardziej intrygujących i najważniejszych kreatorów dzisiejszych czasów. 


Jego odważne, często zabawne i prowokacyjne projekty są dziś rozpoznawalne przez wszystkich wielbicieli designu na całym świecie. Z jednej strony eleganckie i wysublimowane, z drugiej bezceremonialne, a nawet szokujące. Dzięki nieokiełznanej wyobraźni i wielkiej kreatywności, powstają projekty będące czasem nieoczywistą interpretacja rzeczywistości. I chociaż młodych, zdolnych projektantów z roku na rok przybywa, pozycja Hayona w świecie designu jest niezagrożona. Projektant prowadzi równolegle dwa studia: w Barcelonie i w Londynie. Pracuje dla topowych marek. O jego projekty zabiegają Bd Barcelona, Moooi, Bisazza, Baccarat… Wymieniać można bez końca. W czym tkwi niezwykłość jego prac? Hayon podejmuje się niebanalnych wyzwań, potrafi w mistrzowski sposób łączyć design ze sztuką, balansuje na krawędzi różnych trendów. Zawsze świetnie się przy tym bawi i puszcza oko w kierunku odbiorcy.


Jaimie Hayon podczas wykładu stworzy subiektywny przegląd swojej dotychczasowej twórczości, przedstawiając inspiracje łączące w sobie zarówno design, jak i sztukę. Opowie o swoim postrzeganiu procesu projektowego, o emocjach jakie mu towarzyszą. 


Hasłem przewodnim tegorocznej, 12. edycji Festiwalu są REFLEKSJE, przeprowadzone w ramach trzech obszarów: relacji człowieka i technologii, wartości współczesnego rzemiosła i pracy ludzkich rąk oraz wyznaczania nowych wyzwań i kierunków współczesnej architektury. Tegoroczny gość specjalny – Jaime Hayon - jest autorem projektów tworzonych często w tradycyjny, rzemieślniczy sposób. Nadaje im jednak nowe, nieoczywiste i zabawne formy, prowadzi grę z ich znaczeniem, poddając je twórczej refleksji. Jego wykład „Form Follows Function, and Then What?” ma zaprezentować uczestnikom festiwalu nową perspektywę w dyskusji o roli i społecznych funkcjach projektowania.Wykład Jaime’go Hayon’a 22 maja. 


Czas generowania strony: -1656560686,32s