Prezenty idealne | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Prezenty idealne

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Z okazji Mikołajek podsuwamy propozycje świątecznych upominków dla dorosłych i dzieci. Produkty zostały zaprojektowane przez polskich projektantów, a część z nich otrzymała w ramach tegorocznej edycji Łódź Design Festival tytuł must have 2016.


 

Many Mornings Brush Strokes

Fot. Projekt: Many Mornings, producent: Many Mornings.

 

Skarpety MANY MORNINGS to fuzja dziesięcioletnich doświadczeń łódzkiego włókiennictwa, regionalnych pasji i unikalnego podejścia do designu. Projektanci piszą o sobie: „łamiemy schematy skarpetkowej branży, wprowadziliśmy skarpety »nie do pary«, pomagamy potrzebującym, rozdając skarpety w ramach akcji SHARE A PAIR!. Produkujemy we własnej fabryce, kultywując rzemieślnicze tradycje”. Bajeczne kolory i wzory — coś dla elegantów z wyobraźnią i humorem.

 

13 bajek z krlestwa Lailonii dla duych i maych projekt Pawe Pawlak producent Spoeczny Instytut Wydawniczy Znak 2

Fot. 13 bajek z królestwa Lailonii, tekst: Leszek Kołakowski, projekt graficzny i ilustracji: Paweł Pawlak; Wydawnictwo Znak.

 

Treść i forma na najwyższym poziomie. 13 bajek to przedziwne, zaskakujące i napisane z wyjątkowym poczuciem humoru opowieści „dla dużych i małych”. Można je odczytywać na wielu poziomach, dzieci odnajdą tu swoją Nibylandię, a dorośli Lailonię. Tekst Leszka Kołakowskiego uzupełniają piękne ilustracje autorstwa znakomitego grafika Pawła Pawlaka, który również opracował książkę typograficznie.

 

Sezonownik

Fot. Pomysł: Magdalena Assanowicz, ilustracje: Ewa Mączyńska, teksty: Sebastian Kulis, oprawa graficzna: Maja Certowicz.

 

Z tegorocznej edycji przewodnika po sezonowości obdarowany/a dowie się, jak wykorzystać bogactwo sezonowych warzyw, owoców i dzikich roślin. Każdy miesiąc ma motyw przewodni. Kalendarz jest w formie wygodnego notatnika A5, ma 192 stron, zaokrąglone rogi, jest spięty gumką. W  każdym miesiącu jest dodatkowe miejsce nanotatki. 
 
Koszulka damska Pan tu nie sta

Fot. Producent: Pan tu nie stał, projekt: Bartek Bojarczuk.  

 

Projekt koszulki powstał z okazji 10-lecia Łódź Design Festival i 10-lecia marki Pan tu nie stał. T-shirt jest dostępny w wersji damskiej i męskiej. Świetny podarunek dla miłosników mody i designu.

 

Zgrywki

Fot. Projekt: Magdalena Stadnik, Katarzyna Walentynowicz, producent: Katarzyna Walentynowicz.

 

Gry planszowe typu memory – starannie zaprojektowane, zilustrowane, tematycznie zaangażowane. Seria Dzika zgraja dotyczy zwierząt o najzabawniejszych nazwach, takich jak lodówka czy babka piaskowa, będących pod ochroną w Polsce. Ptaki to gatunki ptaków chronione w Polsce. Stwory i Creatures poświęcone są gatunkom o najbardziej niezwykłym wyglądzie, zagrożonym wyginięciem na świecie. W każdym pudełku znajduje się 30 kart do gry i ulotka z opisami gatunków. 

 

CZARKA projekt Grynasz Studio producent MEESH GLOBAL ukasz Lewandowski 3

Fot. Projekt: Grynasz Studio, producent: MEESH Global/Łukasz Lewandowski.

 

Czarka umili poranne rytuały kawoszom. Wyróżnia się przyjemnym w dotyku trójwymiarowym motywem, który bezpośrednio nawiązuje do motywu głównego marki – mocnej kratki. Dostępna w dwóch kolorach: bieli oraz czerni.

 

Pszczoy

Fot. Ilustracje Piotr Socha, opracowanie tekstu: Wojciech Grajkowski, Wydawnictwo Dwie Siostry.

 

Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie. Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji. Oszałamiająca wizualnie pozycja dla dużych i małych.

 

Metropolis projekt Sebastian Pietkiewicz producent Huta Szka Krysztaowego Julia 2

Fot. Projekt: Sebastian Pietkiewicz, producent: Huta Szkła Kryształowego Julia.

 

Metropolis to zestaw szkła użytkowego i jednocześnie dekoracyjnego. Składa się z karafki i kieliszków do likieru, dzbanka i szklanek do napojów, owocarek. Kolekcja prostymi geometrycznymi formami i wertykalnym szlifem dającą dużo blasku i światła nawiązuje do współczesnych metropolii, nie dających swoim mieszkańcom chwili wytchnienia. 

 

poszetka puszcza

Fot. Projekt: Gosia Herba, producent: Poszetka.com.

 

Producenci poszetek piszą o sobie: „Pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferując niszowy produkt szyty lokalnie. Nastawieni na indywidualnego odbiorcę i przeciwni masowej produkcji szyjemy po kilkanaście sztuk danego modelu, z naciskiem na precyzję ręcznego wykonania i indywidualne podejście do każdego z Was”. Wyjątkowo oryginalne rękodzieło dla mężczyzn. 

 

ANVNDBAR kiekownica projekt Maja Ganszyniec producent IKEA

Fot. Projekt: Maja Ganszyniec, producent: IKEA.

 

Prosta forma z czerwonej glinki z podstawką z białej kamionki. Kiełkownica pozwala roślinkom rosnąć, nawet wtedy, gdy nie można ich regularnie podlewać. Doskonała na zioła, które wymagają dużo wilgoci. Coś dla dbających o zrównoważoną dietę i żyjących w duchu eko conscious.
 
Plakat Niemapa 2 fot. Studio adne Halo
Fot. Grafika Ładne Halo.
 
Niemapa to ilustrowany przewodnik dla dzieci po Łodzi i innych miastach w Polsce. Piękna ozdoba dziecięcego pokoju łączy przyjemne z pożytecznym.
 
Maptu projekt Urszula Jurkowska Maptu producent Maptu 3
Fot. projekt: Urszula Jurkowska, producent: Maptu.
 
Maptu to polski projekt wykorzystujący dane kartograficzne w celu tworzenia artystycznych grafik. Minimalistyczna mapa świata wbudowana w aplikację dostępną na stronie maptu.pl pozwalana na wybranie dowolnego miejsca na Ziemi w celu przygotowania unikalnego plakatu. Nietuzinkowa propozycja, którą można zaskoczyć najbliższych za granicą.
 
ZEW for men 6
Fot. Projekt: Mamastudio, producent: Eco In.
 

ZEW for men to naturalne kosmetyki do mycia dla mężczyzn, z węglem drzewnym ?z Bieszczad. 

 
Pociel PURE
Fot. Projekt: Studio Hop Design, producent: Hop Design.
 
Linia tekstyliów HOP Design pod nazwą PURE jest przykładem projektowania produktu codziennego. Zazwyczaj praca kreatywna w tego typu projektach ogranicza się do grafik nadrukowywanych na tekstyliach. Studio Hop Design postanowiło wykonać tytaniczną pracę u podstaw: przeprowadzić wywiady środowiskowe, zbadać tkaniny i ich odbiór przez użytkowników oraz dokonać ich odpowiedniej selekcji. W efekcie powstał świetny jakościowo produkt o prostej estetyce, stonowanych kolorach, bez zbędnych dekoracji. Idealna propozycja dla miłośników stylu skandynawskiego.
 
Bransoletka srebrna pies z gow w d Sunday is Monday 1
Fot. projekt: Magda Paszkiewicz, Pola Chrobot.
 

Subtelna srebrna bransoletka z joginistyczną pozycją pies z głową w dół, czyli Adho Mukha Svanasana. Próba srebra 925.

 

CARGO by OWEE projekt Anna Migacz Lesiska producent CARGO by OWEE

Fot. Projekt: Anna Migacz-Lesińska, producent CARGo by OWEE.

 

Odblaskowa nerka doskonała dla rowerzystów; dzięki unikatowemu splotowi widoczna w nocy do 150 metrów. Świetna do miasta, na wieczorne eskapady i w daleką podróż. Uszyta w Polsce z oryginalnej odblaskowej CORDURY® stosowanej przez wojsko, służby specjalne i przez najbardziej renomowanych producentów sprzętu outdoorowego.

 

Slide Lightree

 Fot. Projekt: Loetizia Censi, producent: Slide.

 

Lightree jest lampą podłogową inspirowaną kształtem świątecznej choinki. Ciepłe, równomiernie rozchodzące się światło podkreśli wyjątkową atmosferę nadchodzących Świąt. Zaprojektowany przez Loetizię Censi Lightree dobrze komponuje się zarówno w małych jak i w dużych pomieszczeniach. Produkt jest dostępny w różnych wysokościach (45 cm, 100 cm,150 cm, 200 cm), z powodzeniem nadaje się również do użytku zewnętrznego jako niepowtarzalna dekoracja ogrodu.
 
 

Czas generowania strony: -1656982341,18s