Polskie budynki w finale! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Polskie budynki w finale!

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

World Architecture Fiestival ogłosił shortlistę kandydatów do nagrody roku 2017. Wśród finalistów znalazły się polskie budynki zaprojektowane przez laureata poprzedniej edycji - Roberta Koniecznego i poznańską pracownię Ultra Architects.


 

Spośród 924 projektów zgłoszonych w 32 kategoriach kategoriach (od małych domów, poprzez szkoły, szpitale, obiekty sportowe czy sakralne, muzea, aż po duże koncepcje infrastrukturalne i krajobrazowe; inwestycje zakończone i planowane) wybrano listę 434 finalistów. Przeszło 100 międzynarodowych jurorów zdecydowało, że wśród wyróżnionych budynków znalazły się realizacje KWK Promes i Ultra Architects.

 

Pierwsza nominacja - "Dom po drodze" - znajduje się w Płocku na rozległej działce ulokowanej nad rzeką. Architekt - Robert Konieczny - zamknął funkcje domu w niecodziennej formie nawiązującej do kontekstu. Porozrzucanym po parceli elementom - budynkowi, przystani, wjazdowi - nadał charakter wstęgi ciągnącej się przez teren. 

 

by the way house jaroslaw syrek

 

Tarasowo ukształtowaną bryłę zaprojektowaną przez Ultra Architects dla wydawnictwa Wiadomości Wrzesińskich dostrzeżono w kategorii Office. Elewacja budynku jest przeszklona, częściowo pokryta perforowanymi panelami przeciwsłonecznymi inspirowanymi szpaltą gazety. Praktyczna przesłona umożliwiająca pracę redakcji pełni funkcję identyfikacji wizualnej budynku.

 

wiadomosci wrzesinskie jeremi buczkowski

 

Wielki finał World Architecture Festival odbędzie się w dniach 15-17 listopada w Berlinie. Pełna lista nominowanych jest opublikowana na stronie wydarzenia.

Czas generowania strony: -1656979475,38s