Polowanie na design | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Polowanie na design

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Targi Rzeczy Ładnych z roku na rok podwyższają poprzeczkę organizatorom podobnych wydarzeń. Tegoroczna edycja jest już właściwie pełnowymiarowym festiwalem designu. Startuje w najbliższy weekend.


 

Targi Rzeczy Ładnych to wydarzenie prezentujące współczesne polskie meble, lampy, porcelanę, plakaty, tekstylia, projekty retro, książki i zabawki edukacyjne. Wszystkie łączy dobra jakość, świetne materiały, funkcjonalność i wysoka estetyka. Targi wspierają młodych projektantów oraz tworzą platformę komunikacji i wymiany pomiędzy producentami a publicznością. W tym roku na dwóch piętrach przepięknej kamienicy Raczyńskich przy Pl. Małachowskiego 2 znajdzie się aż 10 stref, na których zostaną zaaranżowane 182 stoiska, ale również dwie wystawy oraz czytelnia magazynów i książek o designie! 

 

Mocnym punktem programu będzie z pewnością wystawa sztuki przedmiotu pod tytułem Zacznij kochać dizajn kuratorowana przez Beatę Bochińską, ale nie tylko:

 

"Ostateczny kształt i zawartość wystawy współtworzą pasjonaci dobrego projektowania: znani ludzie, którzy w innych dziedzinach osiągnęli niekwestionowany sukces, czytelnicy fejsbukowego fanpejdża Bochińska design w tym: osoby starsze, dzieci, amatorzy polowania na starocie, a w końcu eksperci, znawcy i rzeczoznawcy sztuki użytkowej. Do tego zespołu kuratorskiego dołączyli też obcokrajowcy mieszkający w Polsce i daleko poza jej granicami, którzy zachwycili się polską myślą projektową i kupują ją do swoich kolekcji. W zaaranżowanych studiach fotograficznych będzie można zobaczyć przykłady wybranych przedmiotów z całej Polski uporządkowane tematycznie, a pochodzące z kolekcji Patyna.pl."

 

W tym roku po raz pierwszy Targom Rzeczy Ładnych towarzyszy Kino Rzeczy Ładnych – przegląd filmowy, który organizatorzy przygotowali z firmą Against Gravity oraz Instytutem Działań Projektowych IDEPE. Od czwartku 1 grudnia do niedzieli 4 grudnia w warszawskiej Kinotece i kinie Iluzjon zostaną pokazane filmy, których bohaterami są... rzeczy.

 

Targi Rzeczy Ładnych już w najbliższy weekend: 3-4 grudnia 2016, godz. 11-19, Pl. S. Małachowskiego 2.

 

Polecamy!

Czas generowania strony: -1656982405,11s