Poetycki świat Aleksandry Morawiak | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-06-22

Poetycki świat Aleksandry Morawiak

„Myśląc o kolorach, czuję wszechogarniającą integralność, emocje, historie, holistyczne spojrzenie na świat przedmiotów i relacji. Kolor jest wyrazem mojej tęsknoty za nieregularnym, organicznym rysem w procesie tworzenia. Subtelnym i zupełnie unikalnym manifestem materii i człowieka, który ją kształtuje”.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Tak Aleksandra Morawiak opowiada o swojej twórczości i o roli jaką pełni w jej procesie tworzenia kolor. Jej niezwykłe plakaty-kolaże, poetyckie, nieco odrealnione, niezwykle efektowne, można oglądać w najpoczytniejszych magazynach takich jak „Kukbuk”, „Zwierciadło”, „Pani”, „Wysokie Obcasy Extra” czy „Design Alive”. Nic dziwnego, że prace młodej artystki zauroczyły również organizatorów Poland Design Festival, wydarzenia odbywającego się w ramach  Warsaw Home - Międzynarodowych Targów Wyposażenia Wnętrz. Dlatego plakat autorstwa Aleksandry Morawiak będzie towarzyszył jesiennej imprezie, która odbędzie się w październiku w Warszawie. „Stworzenie plakatu dla tegorocznej edycji było dla mnie przyjemnością i bardzo miłym wyróżnieniem. Hasłem festiwalu jest „Siła!”, którą bliżej poznamy podczas merytorycznej części targów - wykładów i paneli dyskusyjnych. To wydarzenie to świetne źródło inspiracji dotyczących aranżacji wnętrz, bowiem jest to miejsce, w którym designerzy, projektanci wnętrz oraz biura projektowe przedstawiają swoje usługi i produkty. Podczas najbliższej edycji wydarzenia będziemy mogli podziwiać rzeczy o wyjątkowych walorach estetycznych i wzorniczych, a wśród nich znajdą się: meble, dekoracje, akcesoria, moda i biżuteria” tak napisała artystka o Warsaw Home na swoim profilu FB. Do jesieni zostało nam jeszcze trochę czasu, ale prace Oli można już obejrzeć na żywo, na pierwszej indywidualnej wystawie ilustratorki zorganizowanej w SH Studio przy ul. Wilczej 44 w Warszawie. Jan Szadkowski, współwłaściciel pracowni i showroomu mówi: „ (…) znaleźliśmy z Olą fenomenalną nić porozumienia od momentu pierwszego spotkania. To jak tworzy, idealnie koresponduje z filozofią SH Studio i sposobem naszej pracy. Podchodzimy z szacunkiem do tradycji, ale nie obawiamy się zademonstrowania własnego artystycznego temperamentu – my twórczo interpretujemy meble vintage, Aleksandra klasyczną technikę kolażu. Podobnie jak dla niej, również dla nas kolor jest jednym z ważniejszych środków ekspresji zarówno w procesie kreowania wnętrz, jak i designu”. 


Aleksandra Morawiak jest absolwentką fotografii łódzkiej Szkoły Filmowej, ilustratorką specjalizującą się w technice kolażu. Swoje prace pokazywała na wystawach zbiorowych w Berlinie, Kopenhadze, Mediolanie i San Francisco. Od dwóch lat współpracuje z prasą, między innymi tytułami takimi jak: „Kukbuk”, „Zwierciadło”, „Pani”, „Wysokie Obcasy Extra” czy „Design Alive”. W tym krótkim czasie dała się poznać jako charyzmatyczna artystka, która rozkochała odbiorców w swoim wyrazistym, poetyckim języku, uwodzących światach. 


Wystawa w SH Studio potrwa do 14 lipca. 


Fot. serwis prasowy Aleksandry Morawiak


Czas generowania strony: -1656977973,65s