Podsumowanie Paris Design Week | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Podsumowanie Paris Design Week

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Po raz kolejny na początku września Paryż zamienił się w światową stolicę designu. Przygotowano liczne wnętrzarskie atrakcje zarówno dla profesjonalistów, jak i hobbystów. Paris Design Week czyli „Off” targów Maison & Objet dobiegł końca. 


 

W sobotę, 10 września 2016 zakończyła się szósta edycja Paris Design Week. W odróżnieniu od międzynarodowych targów wnętrzarskich Maison & Objet, które równolegle odbywały się w Paryżu i zarezerwowane były tylko dla osób profesjonalnie zajmujących się wnętrzami, w wydarzeniach Paris Design Week mógł uczestniczyć każdy zainteresowany najnowszymi trendami w designie. 

 

Organizatorzy zgromadzili 300 uczestników (w tym butiki, galerie, showroomy, muzea, hotele, restauracje), którzy przez tydzień chcieli podzielić się z szeroką publicznością swoją kreatywnością i zaprezentować swoje dzieła. Dla tych, którzy poszukiwali raczej designerskiej awangardy Paris Design Week przygotował wystawę „now! le Off” w Les Docks Cité de la mode et design, gdzie można było zobaczyć prace młodych twórców i finalistów Rado Star Prize.

 

W ciągu dnia, w pięciu dzielnicach Paryża odbywały się spotkania z artystami, debaty, instalacje oraz gry miejskie. Wieczory upływały w rytmie spotkań after-work na wernisażach i koktajlach. Paris Design Week i powiązane z nimi targi Maison & Objet to zdecydowanie „place to be” w branży. Kolejna edycja za rok. 

 

Więcej: www.maison-objet.com/content/Library_Pdf_I18n/341/file/original/57c71a5831c9fPDW-2016-DP-UP3-HD-web.pdf

 

<