Otwarcie salonu Aksonometria w Nowy Świat 2.0 | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Otwarcie salonu Aksonometria w Nowy Świat 2.0

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

W Warszawie, w nowoczesnym biurowcu Nowy Świat 2.0, odbyło się uroczyste otwarcie nowego salonu wnętrzarskiego Aksonometria, oferującego ekskluzywne meble dwóch renomowanych producentów Rolf Benz oraz Team 7.


 

"Jest to 50. salon flagowy na świecie, który reprezentuje dwie firmy dobrze współpracujące ze sobą i dopełniające się ofertą.Team 7 oferuje meble z drewna litego. Przygoda z tymi meblami zaczyna się już w lesie, bo klient sam może sobie wybrać drewno. To produkt spersonalizowany, na indywidualne zamówienie. Podobnie jak sofy do siedzenia Rolf Benz, które można wybrać w oparciu o dowolne skóry i materiały. Można powiedzieć, że są to sofy i meble szyte na miarę" - powiedziała właścicielka Aksonometria Agnieszka Piętera, która oprowadzała swoich gości po salonie w towarzystwie dziennikarza "Polityki" Piotra Sarzyńskiego, specjalisty od sztuki, architektury i designu. Wśród gości wieczoru nie zabrakło przedstawicieli producentów Rolf Benz oraz Team 7, a także architektów, którzy tworzyli to miejsce.

 

Aksonometria, w budynku zaprojektowanym przez Andrzeja Hołdzyńskiego, zajmuje przestrzeń 490 m2, na 2,5 piętrach. Zamiarem właścicielki jest, aby z Aksonometria uczynić coś więcej niż salon meblowy. Przestrzeń ta ma być jednocześnie galerią, miejscem spotkań kulturalnych, koncertów, wernisaży, czy warsztatów artystycznych. A wszystko pod jednym dachem, w bardzo prestiżowym centrum stolicy, niedaleko Giełdy Papierów Wartościowych i placu Trzech Krzyży. "Chcielibyśmy rozmawiać o sztuce, promować ją i dobrze się bawić. Mamy dużo planów. Rozpoczęliśmy współpracę z Grupą Operową Lakme prowadzoną przez Grzegorza Bayera, firmą Steinway & Sons, która wypożyczyła nam fortepian - jego dźwięki pięknie rozchodzą się w tym wnętrzu. Mam dwie pasje - architekturę i muzykę - i mam nadzieję, że obie te dziedziny sztuki będę tu rozwijać i zapraszać wszystkich do współpracy" - podkreśliła Agnieszka Piętera. Artystyczną uwerturą tego, co czeka klientów salonu już wkrótce, był występ solistki polskich scen operowych Marty Wyłomańskiej z udziałem Kwartetu Warszawskiej Opery Kameralnej Primo Incontro, przy akompaniamencie fortepianu Boston firmy Steinway & Sons. Tego wieczoru zabrzmiały m.in. utwory Chopina i Mozarta.

 

Podczas inauguracji salonu podziwiać można było również inne rodzaje sztuki. Galeria Mostra udostępniła bowiem kolekcję swoich obrazów i rzeźb. Z czasem w salonie pojawią się również eksponaty z innych warszawskich galerii, tematycznie nawiązujące do aktualnego wystroju wnętrza. W salonie znajdziemy też oryginalne dodatki - lampy, lustra, czy ceramikę. To już trzeci salon tego studia projektowego w Warszawie. Pierwszy znajduje się na ul. Łuckiej, drugi natomiast w Domotece na Targówku. Firma założona 12 lat temu niezmiennie cieszy się uznaniem klientów, wciąż się doskonali i rozwija. Kolejna lokalizacja, w sercu Warszawy, stała się też okazją do zmiany nazwy studia - z Asymetria na Aksonometria, co jeszcze bardziej podkreśla jego związki z architekturą.

 

(fot. materiały prasowe)

Czas generowania strony: -1656981949,60s