| Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-07-03

Open'er 2018

W tym roku jubileuszowa bo 15. edycja muzycznego festiwalu odbywającego się nieprzerwanie od 2003 roku w Gdyni. Jak co roku do nadmorskiego kurortu zjedzie kilkadziesiąt tysięcy fanów dobrej muzyki, ale nie tylko.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Bo chociaż Open’er Festival najczęściej kojarzy się z muzyką, to przestrzeń dla siebie znajdą tu również miłośnicy teatru, sztuki i mody. Co będzie można robić w tym roku na Open’erze w przerwie pomiędzy kolejnymi koncertami? 


Teatr na dobre wpisał się w tradycję imprezy. W lipcu już po raz siódmy sezon z rzędu będzie można zobaczyć wybrane przez organizatorów imprezy spektakle. W tym roku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości tematy przedstawień będą obracały się wokół patriotyzmu oraz krytycznej myśli o nacjonalizmie i przyszłości. W dwóch namiotach teatralnych będzie można zobaczyć trzy spektakle:  słynne "Wesele" w reżyserii Jana Klaty, "Cezary idzie na wojnę" oraz spektakl Nowego Teatru z Warszawy  "2118. Karasińska".


Sztuka na Open’erze zawsze zajmuje ważne miejsce. Ci, którzy nie wyobrażają sobie bez niej letniej imprezy, będą mogli zobaczyć wystawę "Jutro będzie wojna?" przygotowaną przez agencję koncertową Alter Art i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jej tytuł wyraża obawę przed powrotem konfliktów zbrojnych. Codziennie o godzinie 16 odbędzie się również w muzeum spektakl "Koniec przemocy" Bogny Burskiej i Magdy Mosiewicz.


A dla tych, którzy chcą popracować nad swoją kondycją, żeby łatwiej znieść festiwalowe „trudy”, organizatorzy dwa razy dziennie proponują zajęcia z jogi, które będą odbywały się na polu namiotowym. 


Open’er Festival, 4-7 lipca 2018, Lotnisko Gdynia-Kosakowo


www.opener.pl

<